Jde o souboj devátého týmu tabulky s desátým, přičemž Západočeši jsou lepší pouze o rozdíl ve skóre. Klatovští florbalisté, kteří jsou v soutěži nováčkem, potřebují vyhrát, aby se jim dvě kola před koncem základní části lépe dýchalo.

Stolní tenistky KST Klatovy (na archivním snímku) hrají o víkendu další dva prvoligové zápasy, doma přivítají pražskou Elizzu a SKST Vlašim B.
Sportovní víkend: fotbalové přípravy, florbal, ale i prvoligový stolní tenis

Devátá příčka by totiž měla být tou poslední, která zajišťuje setrvání mezi divizní smetánkou i pro příští sezonu. „V neděli (od 18 hodin - pozn. autora) nás čeká poslední domácí zápas v divizní soutěži pro letošní ročník, o tom následujícím může rozhodnout právě nedělní utkání. Oběma týmům jde o hodně, máme stejně bodů, takže vzájemné střetnutí bereme tak, jako kdyby se hrálo o šest bodů," prohlásil trenér klatovských florbalistů Martin Klán.

Sport Club Klatovy hraje důležité utkání proti Dačicím.Klatovští fanoušci. Zdroj: Jindřich Schovanec

„Očekávám, že to bude hodně nervózní zápas, ani jeden tým nebude chtít udělat chybu. Pro nás bude výhodou domácí prostředí, jelikož diváci jsou naším šestým hráčem a potřebujeme jich co nejvíce," burcuje fanoušky na dálku, aby v neděli večer přišli jeho tým podpořit. A právě pro příznivce klatovského týmu Sport Club přichystal speciální soutěž. Stačí tipnout výsledek nedělního utkání s Dačicemi, splnit ještě pár dalších podmínek a vyhrát pak dva VIP lístky na florbalové superfinále. A to je slušná motivace se do soutěže zapojit, ne?

FbC Otavské Vydry, dorostenci. Foto:
Florbaloví dorostenci FbC na Chodsku herně nezklamali, ale dvakrát prohráli