„Co se týče výsledků, celá sezona skončila naprosto nečekaně,“ říkal jeden z trenérů klatovských děvčat Jiří Klouda. Narážel tím na fakt, že tým po celou dobu trápil úzký kádr. „Když jsme na začátku září dávali postupně tým dohromady, který – řečeno bez obalu – vypadal, že spíš nebude, než bude schopný hrát, bál jsem se, abychom sezonu vůbec dohráli. V počtu sedmi hráček a dvou brankářek by družstvo přihlašoval do soutěže jenom blázen. Ale protože už bylo září a my nemohli couvnout, šli jsme do toho,“ vysvětloval trenér mladých florbalistek, které pak v sezoně zářily.

Sport Club Klatovy (černé dresy) - FBC Rokycany 9:1.Sport Club Klatovy (černé dresy) - FBC Rokycany 9:1.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Soupeřkám celkem nasázely 109 branek, přičemž samy inkasovaly pouze 37. „Děvčata všechny umlčela tím, že v takto malém počtu dokázala odehrát celou sezonu, navíc bez jediné porážky. I když to pro oko diváka nebyl vždy pohledný florbal, prezentovali jsme se hrou, kterou jsme v rámci možnosti chtěli a mohli hrát,“ konstatoval trenér Jiří Klouda.

Klatovští florbaloví junioři skončili ve druhé regionální lize první.
Zlatí junioři? Produktivní trojka, ale i slabší morálka a nedisciplinovanost

„Za celou základní část a za to, jak se holky postavily k sezoně a samy pak k sobě i v kabině, jim patří obrovské poděkování. Klobouk dolů před jejich výkony,“ lebedil si navýsost spokojený kouč klatovských dorostenek.

Dorostenky klatovského florbalového klubu následně postoupily do play-off, kde se střetly s gigantem z Prahy – Black Angels. Ačkoliv oba zápasy prohrály a dál se neprobojovaly, zaslouží slova uznání.

Sport Club Klatovy (černé dresy) - FBC Rokycany 9:1.Sport Club Klatovy (černé dresy) - FBC Rokycany 9:1.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Nasazení, bojovnost, chuť, obětavost, týmovost. Všechny vlastnosti a prvky toho, jak by měl klatovský tým vypadat a bojovat. Unavené, ale šťastné holky na konci dne měly úsměv na tváři s výrazem spokojenosti, že na hřišti nechaly maximum toho, co v každé bylo,“ rozplýval se trenér Klatov, který tým vedl s kolegou Radkem Mašátem, jenž je hlavním koučem mladších žákyň. „Upřímně si bez něj nedovedu sezonu vůbec představit,“ dodal.

Ve věku 93 let zemřel Ladislav Smáha starší.
Klatovský sport pláče. Do basketbalového nebe odešel Ladislav Smáha starší