Klatovští muži do města, kde žije přibližně sedm tisícovek obyvatel, jedou bojovat o co nejlepší výsledky, ale hlavní cíl je úplně jiný.

Na Špičáku se nedávno konal závod Českého poháru v downhillu, od pátku do neděle bude zase největší sportovní areál západočeské Šumavy hostit závod iXS European Downhill Cupu.
Sjezdařská esa v akci. Špičák hostí závod ze série iXS European Downhill Cup

„Pohár si jedeme primárně užít,“ vysvětluje člen klatovského vedení Martin Klán s tím, že tým mužů je pro pohárová střetnutí z různých důvodu složený převážně z lidí, kteří v době dovolených mohli, nebo si stihli zaplatit hráčské licence na nadcházející sezonu.

Sport Club Klatovy (bíločervené dresy) čeká úvodní kolo Poháru Českého florbalu.Sport Club Klatovy  čeká úvodní kolo Poháru Českého florbalu.Zdroj: Deník/Martin Mangl

V Klatovech kvitují také tradiční formát národního poháru, díky kterému mají hráči z menších klubů možnost poměřit síly s týmy z vyšších soutěží, se kterými by se za normálních okolností jen tak nesetkali.

Gólman Ondřej Valeš.
Do Klatov přijedou Rokycany. Na hřišti necháme všechno, slibuje gólman Valeš

„Pohár je koncipován jako soutěž, kde se protínají tymy z různých regionů a úrovní soutěží. Pro kluky to bude další cenná zkušenost. Třeba proti diviznímu týmu z Milevska, který se mi v posledních letech dost líbí a stále se posouvá vpřed,“ chválí Klán soupeře, se kterým Klatovští celý dílčí turnaj odstartují.

Luby porazily Bělou nad Radbuzou 2:1, archivní fotogalerie.
Touha po výhře a skvělý gólman Hromada. Nikdo nic nevypustil, těšilo střelce

Po koronavirové době to bude navíc pro celou řadu hráčů první návrat k nenahraditelné herní praxi. „Někteří hráči se zúčastnili nedávného turnaje Czech Open, ale pro ostatní to budou po dlouhé pauze první soutěžní zápasy. Někteří kvůli covidu skoro rok nehráli,“ dodává Martin Klán.

Sport Club Klatovy (bíločervené dresy) čeká úvodní kolo Poháru Českého florbalu.Sport Club Klatovy (bíločervené dresy) čeká úvodní kolo Poháru Českého florbalu.Zdroj: Deník/Martin Mangl

V sobotu se klatovští florbalisté utkají s divizním Milevskem a Horoměřicemi. V neděli zase se středočeskou Dobříší a týmem Banes Florbal Soběslav.

Program klatovských florbalistů – sobota 13.30: FBC DOŠWICH Milevsko – Sport Club Klatovy, 18.00: Sport Club Klatovy – TBC Horoměřice, neděle 12.00: TJ Sokol Dobříš – Sport Club Klatovy, 15.00: Sport Club Klatovy – Banes Florbal Soběslav.

Nohejbal, ilustrační fotogalerie.
Blíží se další ročník nohejbalového turnaje trojic, lovcům trofejí vstup zakázán