Utkání se silnými Rokycany i přes šest vstřelených gólů Klatovy nakonec prohrály – doposud jedinkrát poraženému soupeři podlehly v divoké přestřelce 6:11. „V prvním zápase udržely Rokycany roli lehkého favorita. Zápas jsme mohli několikrát zlomit ve svůj prospěch, ale bohužel kvůli individuálním chybám v rozehrávce, kterých bylo více než dost, nás Rokycany přehrály a v zápase tak byly lepším týmem a zaslouženě uspěly,“ nechal se slyšet Patrik Hrubý, jeden z florbalistů juniorského výběru Sport Clubu Klatovy.

Mladí florbalisté Sport Clubu Klatovy.Mladí florbalisté Sport Clubu Klatovy.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ve druhém utkání si ovšem on se svými spoluhráči spravili chuť, když rezervu FBŠ Slavia Plzeň porazili jednoznačně 10:4. „Ze začátku jsme do zápasu vstoupili zodpovědně a dařila se nám práce v obranném pásmu. Lehké polevení na přelomu druhé a třetí třetiny ale zápas ještě drobet zdramatizovalo. Nicméně ve třetí třetině již jsme nedovolili žádné překvapení a výsledkem 10:4 jsme vrátili Plzeňským předchozí porážku, která skončila stejným poměrem,“ doplnil Hrubý, jenž v součtu obou zápasů zaznamenal pět gólových oslav, k nimž přidal i dvě asistence. Klatovům patří aktuálně druhé místo.

FBC Rokycany – Sport Club Klatovy 11:6

Třetiny: 4:2, 4:2, 3:2. Branky a nahrávky Klatov: 10. Chod (Jandoš), 13. A. Žežula (Hrubý), 16. Hrubý (Bastl), 21. Hrubý, 32. L. Joachimsthaler (A. Žežula), 35. Hrubý (Bastl). Rozhodčí: Iha, Kolář. Střely: 40:25. Diváci: 20. Hala: ZČU Plzeň. Sestava Klatov: Vácha – T. Joachmisthaler, Š. Žezula, Bastl, Chod, Hájek – Hais, Jandoš, Kresl, Beran, Hrubý, L. Joachimsthaler, A. Žežula.

FBŠ Slavia Plzeň B – Sport Club Klatovy 4:10

Třetiny: 2:4, 1:2, 1:4. Branky a nahrávky Klatov: 4. T. Joachimsthaler (L. Joachimsthaler), 7. Hrubý (L. Joachmisthaler), 12. Hais (A. Žežula), 14. Chod, 17. L. Joachimsthaler (Š. Žežula), 18. Hájek (Hais), 37. A. Žežula (L. Joachimsthaler), 41. A. Žežula (Hrubý), 44. Hrubý (T. Joachimsthaler), 45. L. Joachimsthaler. Rozhodčí: Iha, Kolář. Střely na branku: 20:28. Diváci: 24. Hala: ZČU Plzeň. Sestava Klatov: Vácha – T. Joachimsthaler, Š. Žezula, Bastl, Chod, Hájek – Hais, Jandoš, Kresl, Beran, Hrubý, L. Joachimsthaler, A. Žežula.