BOJOVALA NA NĚKOLIKA FRONTÁCH

A proč by to jednou nemohla ze stejného mateřského klubu Go-Go Horšovský Týn dotáhnout tak daleko jako Jonáš? Schopnosti, zarputilost a cílevědomost na to Šárka Ježdíková rozhodně má. Mladá talentovaná hráčka je čím dál více na roztrhání.

„Protože v horšovskotýnském klubu nemáme dívčí týmy, tak jsem celou sezonu odehrála za Sport club Klatovy. Nastupovala jsem za starší žákyně, dorostenky a stihla jsem i pár zápasů za kluky ve starších žácích. Hlavní kategorií pro mne byly starší žákyně, ve kterých jsme působily v lize oblasti Prahy a Středočeského kraje,“ popisuje nekompromisní útočnice letošní sezonu, která však stejně jako ve většině jiných sportů byla kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena.

Klatovské svěřenkyně trenéra Radka Mašáta si v osmnáctičlenné lize, rozdělené podle výsledků do tří výkonnostních košů, vedly výborně. Začínaly ve druhém koši a rychle postoupily do prvního. Nakonec v předčasně uzavřené tabulce skončily na pátém místě za takovými velikány českého florbalu, jako jsou pražské kluby Chodov, Jižní Město Ivanti Tigers, Bohemians a Black Angels.

„Až za námi skončily třeba Tatran Střešovice, Sparta Praha nebo Mladá Boleslav,“ libuje si florbalistka, která sice, ač forvardka, hrála v obraně, ale i tak konta soupeřek zatížila patnácti góly a přidala k nim deset asistencí.

SOLIDNÍ PRODUKTIVITA

S pětadvaceti kanadskými body byla v individuálním hodnocení třetí za dvěma útočnicemi s šestadvaceti, respektive třiatřiceti body. Protože se Šárce Ježdíkové v její věkové kategorii dařilo, tak ji trenéři nasazovali i v dorostenkách do zápasů druhé ligy, kterou jako hlavní trenér vede Jan Hořký. Tuto soutěž Klatovanky s přehledem vyhrály o úctyhodných jedenáct bodů před Novým Strašecí.

Dorostenecký střelecký účet uzavřela v mimořádně zkrácené soutěži na dvou gólech a k tomu pěti přihrávkách. Vzhledem k tomu, že byla v této kategorii benjamínkem a i zde hrála v obraně, tak to nejsou vůbec špatná čísla.

VÝPOMOC CHLAPCŮM

„Když mi zbyl čas, tak jsem šla ještě pomoci starším žákům, aby se dostali ze třetího výkonnostního koše výše. Nakonec se to nepovedlo, skončili ze čtrnácti mužstev dvanáctí. Za kluky jsem ale odehrála jen deset zápasů, celý tým třicet,“ doplňuje svoji sezonní vytíženost a se skromností sobě vlastní tají, že i za pouhou třetinu odehraných utkání skončila v kanadském bodování jednotlivců celé soutěže mezi nejlepšími – šestá.

Šárka Ježdíková byla letos na roztrhání.Zdroj: Deník / Martin Mangl

V deseti duelech totiž pětkrát skórovala a šestkrát na gól přihrála. „Každý týden jsme jezdili do Prahy, střídavě za starší žákyně a za dorostenky. Bylo to hodně časově náročné, ale Šárka se vyhrála a nasbírala cenné zkušenosti v bojích se špičkovými českými kluby, jako Tatran Střešovise, FAT PIPE florbal Chodov, Acema Sparta Praha, FbŠ Bohemians Praha, FA Mladá Boleslav a dalšími. Celá rodina byla florbalem plně využitá, ale výsledky Šárky nám dělaly radost,“ prozrazuje zapojení rodinných příslušníků mamka talentované florbalistky Šárka Ježdíková starší.

A dcera ji hned doplňuje. „Nebylo vůbec jednoduché dát dohromady školu a učení se zápasy a tréninky, ale nakonec jsme všechno zvládli. Všechno se podřídilo florbalu a za to všem svým blízkým moc děkuji. Dokonce jsme naučili babičku sledovat zápasy na mobilu online,“ směje se Šárka Ježdíková, která se v současné době při nemožnosti společných tréninků musí připravovat sama.

Přeje si stejně jako všichni ostatní sportovci, aby ´doba koronavirová´ už co nejrychleji pominula a ona se mohla vrátit opět do plného zápřahu s florbalkou na palubovce sportovních hal, kde se cítí jako ryba ve vodě…

ŠÁRKA JEŽDÍKOVÁ OČIMA TRENÉRA

„Velmi snaživá hráčka a dříč se slušnou technikou. Šárka je spíše silový typ florbalistky s dobrou střelbou tahem. Je občas zbrklá, ale to hlavně proto, že se možná až moc snaží. Individuálně je na tom dobře, ale má problémy v kombinaci.“ (Trenér Jan Hořký)