Vystoupení obou dívčích týmů (elévky a starší žákyně) shrnuli trenéři Josef Mrzena s Janem Hořkým. „Oba výběry jely opět sbírat zkušenosti s tím, že v obou týmech si jedna dívka připsala premiéru. Herně to nebyl povedený den, nicméně holky se hlavně učí hrát a sbírají zkušenosti. Ať už to je proti starším soupeřkám, nebo v kategorii elévek proti klukům," řekli koučové.

Dorostenci FbC Otavské Vydry, archivní snímek.
Mladí florbalisté v Kašperských Horách neuspěli, nestačili na Cheb ani Slavii

Především zkušenosti sbírala i přípravka, která se představila v Plzni na Slavii. U ní na lavičce vypomohl Kamil Šebek. „V Plzni na Slavii se sešla fajn parta dětí a rodičů, všichni si přijeli turnaj užít. Děti se snažily, povedlo se jim poznat chuť vítězství i porážky. Navíc posbíraly celou řadu dalších zkušeností. Obzvlášť v hale, kde se hrálo až na třech hřištích. Naši nejmenší jsou ale příslibem do budoucna a jejich radost ze hry je nakažlivá," poznamenal Kamil Šebek.

Florbalisté (a florbalistky) FbC Otavské Vydry na turnajích na začátku března.Florbalisté (a florbalistky) FbC Otavské Vydry na turnajích na začátku března.Zdroj: FbC Otavské Vydry

Elévové zápolili v prvním koši Plzeňské ligy elévů v Klatovech, jak ti si užili svůj turnaj? „Kluci si po minulém kole mohli zkusit zápolení s těmi nejlepšími. Mile nás překvapila hra i přístup celého týmu. Většina jsou nováčky, takže je super, jak jdou nahoru jako hráči i tým. Ve všech zápasech jsme se drželi," pochvalovali si trenéři elévů Otavských Vyder Roman Nejedlý s Denisou Guziovou.

V prvním koši svojí soutěže bojovali také mladší žáci. „V počtu 10+1 jsme jeli k zápasům prvního koše. Bohužel oslabení o nemoc Ondry Trnky a v průběhu turnaje také o Davida Holého. Kluci se snažili a bojovali. První dva zápasy byly solidní, zbylé dva mírně slabší. Se soupeři jsme však lépe drželi krok a zvládli se jim vyrovnat. Klukům díky za turnaj," zhodnotil trenér žáků Josef Mrzena.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) přivezli na úvod divizního jara bod z Mariánských Lázní.
Remíza. Klatovští fotbalisté přivezli z Mariánských Lázní cenný bod