V prvním utkání klatovské florbalistky prohrály s Prague Tigers těsně 1:2. „Celkem pohledný zápas, ale nám ovšem chyběla koncovka, která byla vedla ke gólům,“ mrzelo trenéra Radka Mašáta. O poznání spokojenější byl po zápase s Kladnem, které jeho svěřenkyně porazily 4:2. Alespoň po výsledkové stránce.

„Měli jsme převahu, ale trvalo deset minut, než jsme dali první branku. Následně vedení 3:0 nás ukolébalo a soupeřky se přiblížily na rozdíl jediného gólu. Naštěstí jsme hned po rozehrání zvýšili na konečných 4:2,“ ulevil si.

Dorostenci florbalového oddílu Sport Club Klatovy.
Mladíci Klatov na prvním turnaji sezony vládli, sestřelili Vydry i béčko Slavie

V posledním utkání Klatovy prohrávaly s FbŠ Bohemians už 0:2, ale nakonec urvaly remízu. „Zápas jsme podcenili. Po aktivním začátku bez gólového efektu jsme dvakrát chybovali a rázem jsme v poločase prohrávali 0:2. Snížení a vyrovnání přišlo až ve 22. minutě, tedy dvě minuty před koncem utkání. Soupeř potom zkoušel ještě hru bez brankáře, ale míček byl spíše na našich holích. Zápas tak skončil nerozhodně,“ popisoval Radek Mašát poslední střetnutí svojí dívčí družiny. „Děkuji děvčatům za povedený turnaj, rodičům za podporu a těším se na další představení, tentokrát nově ve druhém koši pražské soutěže v Kunraticích,“ dodal trenér starších žákyň Sport Clubu Klatovy.

Florbalisté Sport Clubu Klatovy (na archivním snímku hráči v černých dresech) prohráli s béčkem TJ Sokol Královské Vinohrady 5:16.
Klatovští florbalisté se v divizi trápí, v hlavním městě dostali šestnáct branek