O výsledek ani postup však Západočechům tolik nepůjde. „Pohár bereme hlavně jako možnost zavedení nového stylu hry. Na tomto systému jsme začali pracovat už na soustředění v Kašperských Horách, které jsme absolvovali nedávno, a teď se nám poprvé naskytla příležitost si ho vyzkoušet proti jiným týmům. Oproti Czech Open jedeme do Hořovic v lepší sestavě, ale na kádr se nikdy nebudeme vymlouvat. K pohárovým zápasům jedeme s respektem k našim soupeřům, ale budeme se soustředit především na svůj výkon,“ poznamenal trenér Polomis.

Klatovy ve skupině F poháru Českého florbalu nejsou favoritem, ale do zápasů rozhodně nenastoupí s předem poraženeckou náladou. Budou bojovat… „V naší skupině jsou dvě divizní družstva, která tuto soutěž hrají již dlouhodobě a určitě nám na hřišti ukážou, proč tomu tak je. I přesto chceme favority potrápit a rozhodně jim nedáme nic zadarmo,“ dodal kouč klatovských florbalistů.

1. kolo poháru Českého florbalu, skupina F – sobota 13.30: Sport Club Klatovy – Florbal Sokolov, 16.30: FBC Red Dragons Hořovice – Sport Club Klatovy, neděle 9.00: DDM Dynamo Teplice – Sport Club Klatovy, 12.00: Sport Club Klatovy – FBC Barracudas Slaný (všechny zápasy se hrají ve sportovní hale v Hořovicích).