A to díky nečekanému úspěchu v úvodním kole, ve kterém se klatovští florbalisté minulý víkend utkali se čtveřicí týmů. Klub z Pošumaví sice prohrál v Hořovicích, kde se „klatovská skupina“ odehrála, s divizním Milevskem těsně 6:7, ale poté dokázal porazit Horoměřice, Dobříš i Soběslav. Suma sumárum: Klatovy na dílčím turnaji vybojovaly druhé místo, které znamenalo postup.

Florbalisté Klatov hrají ve druhém kole poháru na domácí půdě proti českobudějovickému SK Meťák.Florbalisté Klatov hrají ve druhém kole poháru na domácí půdě proti českobudějovickému SK Meťák.Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Za celý oddíl musím říct, že kluci mile překvapili, postup z druhého místa nikdo nečekal. Do toho jsme hráli vyrovnané utkání s divizním Milevskem. Osobně jsem na turnaji sice nebyl, proto mohu hodnotit jen výsledky, ale ty byly více než pozitivní,“ řekl za klatovský oddíl Martin Klán, jeden ze členů vedení i trenér tamní mládeže.

Ve druhém kole národního poháru, který se již nehraje ve skupinách, čeká klatovský výběr florbalistů v sobotu SK Meťák České Budějovice. „Na tento zápas se moc připravit nejde, ale už se všichni moc těšíme,“ poznamenal Klán.

„Doufám, že nás do haly přijde podpořit co nejvíce lidí a bude tomu odpovídat i atmosféra v hledišti,“ přeje si Martin Klán, jenž zároveň fanouškům klatovského florbalu slibuje, že se tým o postup popere.

„Letošní druhé kolo jsme pojali trošku jinak než vloni. Rozhodně se pro nás nejedná o zápas, který by pro kluky měl být za odměnu. Trenér se pokusil sestavit co nejlepší tým a teď je na klucích na hřišti, aby se o postup, který je určitě blíž než vloni, porvali,“ říká Klán.

Florbalisté Klatov hrají ve druhém kole poháru na domácí půdě proti českobudějovickému SK Meťák.Florbalisté Klatov hrají ve druhém kole poháru na domácí půdě proti českobudějovickému SK Meťák.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Mladý kouč mládeže v Klatovech bude v sobotním utkání s Jihočechy zaskakujícím trenérem áčka. Na lavičce si tedy v roli šéfa (po delší době, neboť se nejedná o jeho premiéru) okusí pohárovou atmosféru.

„Troufnu si říct, že na zápas jsem připravený lépe než kluci, o to víc jsem z něj ale nervózní. Snažil jsem se soupeře trošku přečíst ze zápasů v prvním kole, ale při textovém přenosu člověk moc nepochytí a poznatky si nechám až do šatny před zápasem,“ usmívá se Martin Klán.

Klatovy (v červeném) doma porazily Cheb 6:1. Předtím prohrály s Pískem (ve žlutém) 3:5.
Porážka s Pískem zapomenuta. Klatovští hokejisté doma nedali Chebu šanci

„Do utkání nicméně přistoupíme s pokorou a respektem, favoritem zápasu rozhodně nejsme. Soupeř má v kádru pár šikovných kluků, na které si musíme dát pozor a uvidíme,“ pokračuje v předzápasovém interview klatovský lodivod a dodává: „Pro kluky to také bude další zkušenost se systémem zápasu na třikrát dvacet minut. Uvidíme, jestli jsme fyzicky dostatečně připraveni.“

Výsledky klatovských zápasů v 1. kole: Sport Club Klatovy – FBC Došwich Milevsko 6:7, Sport Club Klatovy – TBC Horoměřice 3:2, Sokol Dobříš – Sport Club Klatovy 4:10, Sport Club Klatovy – Banes Florbal Soběslav 4:2.

Mistrovství České republiky v OCR - Klatovy 2021 - 1. část
PODÍVEJTE SE: Šampionát v OCR sklidil úspěch. Obávaný Vyndavač dal všem zabrat