V základní skupině Západočeši narazili na Příbram, tým Panthers Praha young, a také na IBF Grillby, který na turnaj vážil cestu až ze Švédska, kolébky tohoto kolektivního sportu. Ve skupině klatovští florbalisté nezklamali a s bilancí jedné výhry, remízy a porážky (a skóre 12:11) postoupili do play-off ze třetího místa. Tam ovšem narazili už v prvním kole a po porážce 3:4 po nájezdech s TJ Sokol Letovice pro ně Czech Open skončil.

Jedenáctiletý fotbalista TJ Sušice Matěj Ducháč (v bílém).
Fotbal znamená život, usmívá se mladý kanonýr. Jeho snem je zahrát si za Spartu

„Proti Letovicím jsme se bohužel nedokázali plně koncentrovat a zápas naprosto neodpovídal naší představě klatovské hry. Soupeř nás nechal hrát jeho hru a i přes naši větší dominanci na balonku byl velice efektivní při menším počtu pokusů. Zápas jsme dokázali po dlouhém dobývání soupeřovy branky dovést alespoň do remízového stavu. Následovaly pak nájezdy, tam ovšem prokázal pevnější nervy soupeř,“ posteskl si hrající trenér klatovských florbalistů Jan Polomis, ale podotkl, že Czech Open splnil účel a tým si ho užil.

Florbalisté Sport Clubu Klatovy (na archivním snímku hráči v červeno-bílých dresech) se v rámci letní přípravy zúčastnili Czech Open i Poháru Českého florbalu.Florbalisté Sport Clubu Klatovy (na archivním snímku hráči v červeno-bílých dresech) se v rámci letní přípravy zúčastnili Czech Open i Poháru Českého florbalu.Zdroj: Florbal Klatovy

Svým způsobem si Klatovy užily také následné první kolo Poháru Českého florbalu, jenomže to pro tým z města karafiátů nedopadlo vůbec dobře. Florbalisté nejprve podlehli Stochovu 3:10, následně i domácímu Kladnu (5:6). A zkrátka pošumavský výběr vyšel i z boje s Kadaní, s níž utrpěl debakl 2:15, a také s týmem SK ALIEN Nation, jemuž podlehl jasně 4:7.

„Celkové výsledky v poháru nejsou příznivé, ovšem v letošním roce jsme k zápasům jeli skutečně v malém počtu a únava byla znatelná. Nezbývá, než se na sezonu sejít v lepším počtu a více se soustředit na slabé začátky utkání,“ má jasno Jan Polomis, kouč florbalistů klatovského Sport Clubu.

Fotbalisté TJ Svatobor Hrádek (na archivním snímku hráči v modrých dresech) smetli v domácím prostředí Horažďovice jednoznačně 5:1.
Hrádek v plné palbě přejel Horažďovice. Zasloužená výhra, pochvaloval si Brabec