Elévové pořádali domácí turnaj v hale Gymnázia Sušice, a přidal se k nim i čistě dívčí tým elévek. Turnaj Plzeňské ligy elévů odstartoval domácím derby, pak každý tým absolvoval další tři zápasy. „Jedna výhra, jedna remíza, dvě porážky. Můžeme být na sebe hrdí, protože se soupeřem jsme se dlouho drželi. Problém nám dělalo hlavně hlídat hráče a střídání. Také gólman (David Čech) se každým zápasem zlepšoval, a v posledním utkání svými zákroky tým zásadně podržel," hodnotil počínání elévů FbC Otavské Vydry jejich trenér Zdeněk Holeček.

Florbalisté Sport Clubu Klatovy po úspěšném zápase se Spartakem Kaplice (8:7 po prodloužení).
Výhra v prodloužení. Fantastický Hrubý dotáhl florbalisty ke dvěma cenným bodům

Za čistě dívčí družstvo poskytl svůj pohled na turnaj v Sušici trenér Josef Mrzena. „Holky sehrály celkem čtyři utkání, ve kterých bojovaly s týmy složených převážně z chlapců. A neztratily se - výhra, remíza a dvě prohry jsou výborným výsledkem. Děkuji holkám a rodičům za skvělou atmosféru," řekl.

V neděli šly do akce v plzeňské hale Area D i starší žákyně. I s novou posilou Veronikou Ličkovou. „Před turnajem jsme si s holkami dali několik cílů do hry, které se děvčata snažila plnit. Tato snaha a práce nesly své ovoce a byli jsme schopni s každým držet krok. Velký posun jsem viděl zejména v obranné fázi a obsazování hráček. Jsme zápas od zápasu lepší, takže chci a musím holky jednoznačně pochválit. K tomu se navíc přidala příkladná vydří bojovnost a touha nevzdat žádný zápas. Děkuji dámy," uvedl spokojený trenér Jan Hořký.

Stolní tenis, ilustrační snímek.
Demoliční četa v akci. Stolní tenisté Horažďovic zničili další dva soupeře