Svěřenci trenéra Jakuba Šimka totiž uspěli v rámci 18. kola západní skupiny Národní ligy na palubovce Milevska těsně 5:4 a stále dýchají na záda vedoucí Panterům z Prahy, na které čtyři kola před koncem dlouhodobé fáze soutěže ztrácí pouhé dva body.

„Dokázali jsme si, že nejsme jenom tým, který má nejvíce nastřílených branek v lize, ale že jsme i tým, který dokáže velmi dobře a zodpovědně bránit," lebedil si trenér Plzeňanů. „V Milevsku to bylo na můj vkus hodně soubojové utkání, na druhou stranu nás tyhle zápasy dobře prověří do play-off," doplnil Jakub Šimek.

„Velmi kvalitní utkání," kvitoval i jeho protějšek na lavičce Jihočechů Marek Jiřík. „Slavie po celé zápas prokazovala velkou kvalitu, ale mám radost, že jsme se k ní přidali i my. Bohužel nám to už pár zápasů nejde v útoku. V ofenzivní fázi hrajeme staticky a čekáme, který hráč něco vymyslí. Máme na čem pracovat," uvědomuje si trenér mužů florbalového oddílu FBŠ DOŠWICH Milevsko.

Do konce základní části zbývají odehrát už pouhá čtyři kola. Plzeňští florbalisté, kteří mají jisté play-off, hrají ještě s Jaroměří, Pelhřimovem, Benešovem, a také vedoucím týmem Národní ligy Panthers Praha. A pokud se nestane nic neočekávaného (překvapivého), vzájemný souboj pravděpodobně rozhodne o tom, kdo bude do vyřazovací části sezony vstupovat z první pozice.

FBC DOŠWICH Milevsko - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 4:5

Třetiny: 1:1, 0:2, 3:2. Branky a nahrávky: 7. Černý (Dolejš), 45. Dolejš (Staněk), 58. Černý (Řezník), 60. Dolejš - 9. Šimeček (Stejskal), 34. Mikolášek (Stejskal), 40. Sloup (Huleš), 50. Šimeček, 56. Štědrý (Huleš). Rozhodčí: Patera, Staňková. Vyloučení: 5:2. Využití přesilových her: 1:1. Góly v oslabení: 0:0. Střely: 20:24. Diváci: 219. Hala: SH Milevsko. Sestava FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Dolák - Mikolášek, Šimeček, Kuhajda, Blažek, Med, Štědrý, Stejskal, Sloup, Fuchs, Švácha, Konrady, Malkus, Rapp, Jeníček, Dubský, Čížek, Huleš. Trenér: Šimek.