Klatovští florbalisté budou nastupovat v divizní skupině B, ve které je celkem dvanáct týmů. Mimo Klatovy to jsou mužstva FBŠ Gorily Plzeň, FbC Strakonice, FBC Spartak Kaplice, Florbal Jindřichův Hradec, FBC Štíři České Budějovice B, Centropen Dačice, ale také FBC Kutná Hora, FBC Draci Říčany, TJ Sokol Královské Vinohrady B, Panthers Praha B a SK Meťák České Budějovice.

Florbalisté Sport Clubu Klatovy - archivní snímek.
Florbalová bomba! Klatovy si poprvé v historii zahrají divizi

„Jsem překvapený, jaké dojezdové vzdálenosti jsou v divizi možné, ale stále jsme dopadli lépe než třeba v národní lize,“ poukázal trenér klatovských florbalistů Martin Klán na zápasy v Kutné Hoře či Dačicích, které jsou od Klatov vzdálené okolo dvou stovek kilometrů.

Zdroj: Florbal Klatovy

„Naše skupina ale bude velice zajímavá. Je tady pár týmů, které by měly hrát špičku soutěže. Ať už to jsou Gorily Plzeň, Kutná Hora, Královské Vinohrady B, případně Draci Říčany či Strakonice,“ přemýšlí trenér Klatov nad největšími favority divizní skupiny B. Podle Klána bude o možném úspěchu Klatov v nováčkovském ročníku rozhodovat úvod soutěže.

„Důležité bude chytnout začátek sezony, takže cíl do sezóny si tedy (zatím) nechám pro sebe,“ zůstal tajemný, ale závěrem prozradil, na které duely se nejvíce těší. „Osobně se nejvíc těším do Kutné Hory, z florbalového hlediska mě bude velmi zajímat porovnání s Gorily Plzeň,“ potvrdil.

Žákyně Sport Clubu Klatovy na dřívejších Prague Games.
Klatovy míří na Prague Games. Dívky čeká konfrontace i s týmem ze Švédska