A mladíci ze Sušice a Horažďovic se v Tlučné rozhodně neztratili, ba právě naopak, protože domů si ze tří zápasů odvezli hned dvě cenná vítězství.

„Naše družstvo se na turnaji postupně utkalo s týmy Florbal Tlučná, FbŠ Gorily Plzeň černí a FBC Rokycany. První zapas se nám navzdory počáteční převaze nepovedl. I přes prohru 1:5 jsme ovšem nevěšeli hlavu a chystali se na další dva zápasy,“ nedělal žádnou vědu z výsledkového neúspěchu trenér Otavských Vyder Tomáš Kopelent. Ve druhém utkání turnaj totiž jeho svěřenci předvedli famózní jízdu a černý výběr plzeňských Goril přejeli jednoznačně 6:1.

Florbalistky Sport Clubu Klatovy na turnaji v Příbrami.
Premiéra v Pražské a Středočeské lize? Klatovské florbalistky dvakrát zvítězily

„A pak už jsme se s nadšením chystali na poslední zápas proti Rokycanům,“ pousmál se trenér šumavských florbalistů. „Ten nabídl tuhý boj a ukázal, že naše družstvo, ve kterém se neztratila ani čtyři děvčata, má sílu a neskládá zbraně ani za nepříznivého stavu. Povedl se nám obrat ze stavu 2:3 na 4:3 a po závěrečném hvizdu jsme mohli svoji radost sdílet i s početným fanklubem z řad rodičů a sourozenců, kteří nám vytvořili více než domácí atmosféru,“ pochvaloval si Kopelent. „Tato podpora i úspěšný vstup do sezony nám dodává chuť do další práce,“ uzavřel nadšený trenér svoje hodnocení.

Florbalistky FbC Otavské Vydry porazily ve Františkových Lázních Sokolov, se soupeřem z Rokycan se rozešly smírně.
Premiéra florbalistkám ze Šumavy vyšla. Otavské Vydry vezou z lázní čtyři body