Marcus Rashford, Bukayo Saka a Jadon Sancho. Tahle trojka nemá po nedělním večeru v Anglii u řady fanoušků zrovna na růžích ustláno. V penaltovém rozstřelu, který rozhodoval o titulu evropských šampionů totiž selhali.

Bohužel se našli tací, kteří adresovali triu nešťastníků nechutné rasistické urážky. Na ty zareagoval i britský premiér Boris Johnson a reprezentantů se zastal. A nyní obletěl sociální sítě i dojemný dopis malého chlapce.

Jeho oblíbencem je právě jeden z neúspěšných střelců a nic na tom nezměnil ani finálový neúspěch. „Milý Marcusi Rashforde,“ začal svůj dopis adresovaný třiadvacetiletému útočníkovi Manchesteru United, o kterém informoval deník The Sun.

„Minulý rok jsi mě inspiroval k pomoci lidem, kteří nejsou tolik šťastní. Minulou noc jsi mě inspiroval znova, být odvážný,“ pokračoval v rukou psaném dopise.

„Jsem na tebe hrdý, vždy budeš hrdinou,“ zakončil malý Dexter Rose své psaní.

K Rashfordovi se i slova útěchy dostala. Na sociálních sítích přiznal, že jej dohnala na pokraj slz.

„Mohu kritizovat svůj výkon, moje penalta nebyla dobrá. Ale nikdy se nebudu omlouvat za to, kdo jsem a odkud jsem přišel,“ vzkázal kritikům fotbalista s kořeny v karibské oblasti.