„Mrzí nás každý inkasovaný gól, ať už je to po naší chybě nebo teď po chybě rozhodčích. Ale nic si na nich nevezmeme. Možná by se to vyvíjelo jinak,“ pronesl na tiskové konferenci trenér Jaroslav Šilhavý.

Šlo o souboj u pravé lajny. Stoper Ondřej Čelůstka se dostal do rychlostního závodu s jedním z Dánů. Od hráčů putoval míč za českou brankovou čáru a nizozemský asistent Erwin Zeinstra ihned sklopil praporek k místu, odkud se zahrává rohový kop.

Čelůstka vylétl, cítil nespravedlnost. Nějakou tu chvilku se se sudím dohadoval, bylo však jasné, že se změny nedomůže.

„Byl to klíčový moment, v takových zápasech může rozhodovat první gól, to se stalo. Situaci jsem viděl z dálky, nemůžu posoudit, zda to byl roh, nebo ne,“ vykládal Vladimír Darida, jenž se na hřiště dostal až během druhého poločasu.

Dánská past sklapla

Stoper ze Sparty vehementně ukazoval rozhodčímu, že balon šel do zámezí od sokova stehna. Televizní kamery, které odvysílala mj. Česká televize, mu dávaly za pravdu.

Jenže Dan Salisbury-Jones z britské televize ITV pak na Twitteru publikoval detailní záběr inkriminovaného momentu. Sekvence velmi průkazně dokazuje (i když ne na 100 procent), že Čelůstka balon zasáhl. Dokonce rukou…

Každopádně po rohu přišel trest, první branka. Hlavou se trefil Thomas Delaney, tahoun Dánska hrající v Dortmundu, jenž mimochodem podal ve čtvrtfinále mimořádný výkon.

Češí navíc před jeho gólem viditelně zaspali, Dán hlavičkoval zcela osamoceně. „Chyba v komunikaci,“ přiznal Patrik Schick, který se k situaci nešťastně nachomýtl.

„Je škoda, že jsme takhle inkasovali,“ řekl logicky Darida. „Dostali jsme první gól ze standardky, na kterou jsme se připravovali. Dánové na nás zahráli trochu past,“ uznal záložník Lukáš Masopust.

Co je pozitivní? Češi na tento moment neházeli své vyřazení. Ostatně pak měli celých 85 minut, aby se zápasem něco udělali…