Skoro tři stovky obyvatel Horažďovic a nejbližšího okolí se sešly ve středu na akci Den s Deníkem.
Počasí přálo, kofola tekla proudem, Mírové náměstí se modralo balónky a čtenáře i příznivce Klatovského Deníku z pódia bavil zkušený rozhlasový moderátor Jiří Bláha.
První blok prezentační akce našich novin patřil vystoupení dětského pěveckého sboru Kvítek Základní školy Komenského v Horažďovicích.
Nechyběly soutěže pro děti i dospělé a především beseda s představiteli města o tom, co zdejší obyvatele nejvíce trápí.
„Přišel jsem se podívat, protože Deník čtu řadu let a přiznám se, že patřím mezi spokojené čtenáře. Velice se mi líbí sobotní přílohy, jako např. Hobby,“ řekl nám Jan Deveda z Horažďovic. On i další čtenáři se mohli v praxi podívat na to, jak se dělají noviny, neboť jsme měli v Horažďovicích s sebou mobilní redakci.
Každý, kdo přišel ve středu na horažďovické náměstí, se mohl také dozvědět o tom, jak chtějí řešit představitelé města problematiku dopravy, na kterou si občané stěžují. K veřejné diskusi se dostavili starostka města Jindřiška Jůdová, místostarosta Ladislav Lenský a radní Petr Kolář. Jak jsme již včera informovali, představitelé města jsou přesvědčeni, že by pomohl obchvat, ale jeho vybudování v nejbližších letech nevidí optitimisticky. Starostka tipovala dokonce rok 2030.
Kromě dopravy se lidé ptali také na to, kdy se dočkají ve městě nového supermarketu. Radní Kolář odpověděl, že se na projektu pracuje. „V současné době vše leží na památkářích a na řešení dopravní přístupnosti místa, kde se o budování nového nákupního centra uvažuje,“ řekl Kolář.
Obyvatelům města vadí pobíhání psů po městě a přístup úředníků k občanům. Starostka Jůdová na náměstí slíbila, že liknavost úředníků na radnici prověří.
„Jsem horažďovickou rodačkou a Deník čtu pravidelně. Dnešní akce se mi moc líbí a jsem ráda, že se noviny tímto způsobem prezentují, že novináři mezi nás přijedou a zajímají se o naše problémy. Jen více takových akcí, “ pochvalovala si na Dnu s Deníkem další čtenářka Helena Bechyňská.