První část soutěže je korespondenční a před vlastním kláním navštívil vybraný šéfkuchař z Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR náš školní tým a provedl zde MASTER CLASS zaměřenou na zvládnutí soutěžního úkolu.

Finále proběhlo v Plzni na náměstí Republiky. Žáci museli při přípravě soutěžního úkolu používat přesně určené suroviny a základní omáčky.

Tým soutěžících naší Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy připravily učitelky odborného výcviku Iveta Kazmirčíková (část kuchařskou) a Eva Sedláčková (část cukrářskou). Soutěžní tým tvořili Tomáš Klimeš a Martin Hanzlík z 2. ročníku učebního oboru kuchař-číšník a Vanessa Kantnerová z 1. ročníku učebního oboru cukrář. Naši se představili odborné komisi a plzeňské veřejnosti s tímto menu:

Předkrm

Filátko ze pstruha přelité maltézskou omáčkou, šťouchaný hrášek s kozím sýrem a pečenou mrkví s bylinkami

Hlavní pokrm

Marinovaná krkovička s ragú z variací šumavských hřibů, omáčka z karamelizované červené cibule a na sádle opečené škubánky

Dezert

Lehký tvarohový dezert s hruškovou pragandou, povidlový trojhránek s cibulí a šlehačkou a sorbet z lesního ovoce

Na finálovém pódiu se sešlo sedm škol, z toho dvě školy ze zahraničí (Hotelová škola Plzeň, Střední škola Domažlice, Horažďovice, Horšovský Týn, škola z Německa z Viechtachu, škola z Rakouska a naše Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy). Soutěžící přijel do Plzně podpořit ředitel školy Vladislav Smolík. Jezdí na tento druh soutěží pravidelně každý rok, pro žáky i učitelky je to velmi příjemná podpora.

Naši žáci pracovali excelentně, dokázali si výborně zorganizovat práci a jako tým působili velice klidně a profesionálně. Všichni jsme měli obrovskou radost, pro školu žáci vybojovali vynikající 3. místo a finanční hotovost na rozvoj odborného vzdělávání. Naše škola tak slavila na poli gastronomie další úspěch. Pan ředitel všem svým žákům a pedagogickým pracovníkům poblahopřál a poděkoval za výborný výsledek a za vzornou reprezentaci.

Marie Weinfurtová, zástupce ředitele pro odborný výcvik

Mockrát děkujeme za zaslání příspěvku a těšíme se na další.