Přesun všech zvířat musel vzhledem k hektickým okolnostem proběhnout už ve čtvrtek 30. července dopoledne. Celá středa se tedy nesla v duchu organizace akce, desítek telefonátů, stresu, shánění a domlouvání převozů, lidí, míst a všeho s tímto spojeného.

Transport nakonec celkem dvaceti psů a čtyř koček, kteří byli na místě zajištění, je pravděpodobně jen špička ledovce organizované skupiny překupníků, množitelů a tyranů. Není tajemstvím, že zde ve velkém údajně probíhají psí zápasy, množírenský byznys a dokonce i psí jatka. Celé otřesná situace v této lokalitě byla již opakovaně neúspěšně řešena v minulosti, ale bohužel neúspěšně, kvůli neschopnosti úřadům problém vyřešit. V den zásahu brzy ráno Dočasky De De na místo vyslaly celkem čtyři auta, z toho jednu dodávku a jeden vozík na přepravu psů.  Vybavené fotkami zvířat, popisy, seznamy míst a možných umístění, kontakty a především odhodláním nenechat na místě jediného chlupáče. 

Podmínky, ve kterých psi i kočky žili, byly naprosto otřesné. Někteří byli roky uvězněni v jednotlivých místnostech bytovky ve vlastních výkalech, bez venčení, péče, pravidelného krmení a pití. Větší psi žili zavření v jednoduchých klecích v okolí objektu.

Všichni, kdo se na záchraně zvířat podíleli, odvedli skvělou práci a vyřešili vše s přehledem a v klidu. Díky všem zúčastněným mohlo odjet 24 zachráněných němých tváří vstříc lepšímu životu. Jen prvotní odblešení, vstupní prohlídky, testování koček, odčervení a čipování zvířat jde do desetitisícových nákladů a to samozřejmě pejsky i kočky čeká ještě spousta dalších léčebných i jiných procesů. Proto, pokud chcete podpořit organizace pomáhající zvířatům v nouzi, klikněte na tento odkaz, kde se dozvíte více informací. 

Za příspěvek děkujeme Ditě Pullmannové.