Po studiích na Vysoké škole pedagogické a FF UK v Praze působil Milan Nakonečný jako vysokoškolský pedagog na filozofické fakultě v Praze. Poté, co byl z vysoké školy z politických důvodů propuštěn, postupně vystřídal nedobrovolně několik pracovišť. Působil jako psycholog v krajské manželské poradně v Českých Budějovicích, učil na Střední pedagogické škole v Soběslavi a pak se opět vrátil do Českých Budějovic, tentokrát do dětského psychodiagnostického ústavu. Po roce 1990 působil jako pedagog na FF UK, kde vedl katedru andragogiky, později vyučoval psychologii na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Z jeho bohaté autorské práce bych zde připomenul alespoň několik děl, která znovu vyšla v poslední době: Lexikon magie, Lexikon psychologie, Psýché, Dějiny psychologie, Sociální psychologie či Psychologie osobnosti. Pan Prof. Milan Nakonečný je nejen znamenitý odborník přes všechny druhy psychologie, ale zabývá se mimo jiné i dějinami První republiky, fenoménem magie, hermetismem.

 Dodám jen, že v současnosti žije v Táboře, kde se věnuje svým zálibám a koníčkům (malování, četba). Je to obdivuhodná osobnost, která si rozhodně zaslouží vaší pozornosti.

Za příspěvek děkujeme Ivanu Niklovi. 

Velmi zajimavá je také série dokumnetů na youtube Národ a jeho paměť, která přináší rozhovory s Milanem Nakonečným na různá témata.