Vítězným projektem regionálního kola desátého ročníku T-Mobile Rozjezdů je Denisa Huňatá z Plzně, která spolu s dcerou vyrábí originální kšandy. Druhé místo obsadil projekt Monterki.cz (Zruč-Senec) a na bronzové pozici skončil Karel Šimek s cestovatelskou aplikací Adventurer (Štáhlavy). O podporu odborníků se v západních Čechách ucházelo 21 nápadů, nejčastěji z oblasti IT, designu nebo řemesel. Podnikatelé z Plzeňského kraje chtěli například i tisknout 3D modely dětí a domácích mazlíčků nebo šít originální trička.

1. místo – Tvoje kšandy, Denisa Huňatá (Plzeň)

Denisa Huňatá vyrábí s dcerou Gábinou originální šité kšandy, pro muže, ženy i děti, všech velikostí. Ke kšandám šije i barety, čelenky, tkaničky do bot nebo doplňky pro pejsky. Rodinnou firmu založily proto, že maminka jako fotografka má práci závislou na sezóně.

2. místo – Monterki.cz, Tereza Nová (Zruč-Senec)

Dvě kamarádky z Plzně, Tereza Nová a Jana Houhová, před necelým rokem sháněly slušivé dámské pracovní kalhoty a žádné nenašly. Začaly tedy montérky prodávat samy. Zaměřily se na dámské barvy a vzory, originální balení a už teď po pár měsících jim chodí pět objednávek denně. Na léto chystají krátké montérky i dětskou kolekci.

3. místo – Adventurer, Karel Šimek (Šťáhlavy)

Náš život je sterilizovaný od nejistot a nebezpečí, a tak Karel Šimek vytvořil s kamarády průvodce dobrodružstvím, aplikaci Adventurer, která by cestovatele inspirovala a zároveň dávala prostor ke sdílení svých zážitků.

Porota složená z odborníků, úspěšných podnikatelů a investorů, jako jsou například Margareta Křížová nebo Martin Korman, hledá každý rok nejen neotřelý nápad, ale i úspěšnou realizaci podnikatelského záměru. „Fotografka Denisa Huňatá zaujala aktivním přístupem k řešení sezónnosti své profese,“ říká předsedkyně poroty Martina Kemrová, manažerka firemní komunikace T-Mobile. „Navíc přišla s nezvyklým řešením šlí, a tak může vyjít vstříc zákazníkům i s individuálními požadavky.“

Letošní ročník podnikatelského projektu je poznamenaný nouzovým stavem. „Semináře v regionech jsme museli vynechat úplně a poroty se se soutěžícími setkaly online. I tak jsme ale měli možnost vyslechnout řadu zajímavých nápadů, ze kterých mohou vyrůst skutečné podniky,“ shrnuje rychlý vývoj posledních týdnů Eva Karasová, organizátorka soutěže a manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile.

Martina Kemrová