Každý den od pátku do neděle se bude vždy od 11 hodin ve foyer kina promítat pásmo pohádek pro nejmenší Kdopak by se čertů bál a Jezevec Chrujda. Poté si budete moci vyzkoušet tvorbu animovaného filmu v animačních dílnách. Pro děti je dále v pátek od 14:30 hodin na programu film Cesta do Tvojzemí o úžasném světě fantazie a v sobotu od 17:00 originální pohádka herce, režiséra a hudebníka Jana Budaře Princ Mamánek.

Jsem ráda, že opět můžeme díky spolupráci s týmem plzeňského festivalu Finále promítnout filmové novinky a také snímky, které mají vztah k Šumavě a soužití člověka s přírodou. Ráda bych také především dětské návštěvníky pozvala na animační dílnu. Už se těším na výslednou práci našich malých animátorů,” uvádí vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Martina Hamáková.

Na dospělé v pátek čeká první díl z třídílné minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje, natočené podle románového bestselleru Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy a nový film Alice Nellis Buko. V sobotu pak jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku Jan Žižka a nedělní program zakončí česká komedie Střídavka.

V sobotu ve 14:30 hodin se bude promítat dokument Zvony pro Šumavu, úzce spjatý s městem Kašperské Hory, který popisuje nelehký proces obnovy zvonů v kostele sv. Markéty. Následovat bude ve foyer kina beseda Soumaři na Zlaté stezce, která představí projekt Oživení soumarské tradice Kašperské Hory Grafenau a bude spojena s křtem publikace o Zlaté cestě. V neděli Jan Fischer nechá diváky nahlédnout pod pokličku natáčení seriálu Zmizelá Šumava a zavzpomíná na Emila Kintzla, šumavskou legendu, se kterým seriál připravovali.

Naším hlavním cílem je pomáhat českému filmu,“ vysvětluje Eva Veruňková Košařová, ředitelka festivalu Finále Plzeň. „Těší nás proto, že můžeme divákům nabídnout v klasickém kině nové české snímky, které měly ohlas na letošním úspěšném Finále v Plzni. Věříme, že se budou líbit i v Kašperských Horách.