Dům dětí a mládeže Horažďovice spolu s polskou organizací INPRO připravil vzdělávací projekt pro týmy mladých z Čech, Polska, Portugalska, Španělska, Bulharska a Rumunska.

„V rámci projektů je preferováno neformální vzdělávání. Účastníci pracují ve skupinkách, vedou debaty, připravují myšlenkové mapy a obhajují své názory. Součástí je i učení prostřednictvím zkušeností, a tak si účastníci například na výletě do Pastviny nedaleko Sušice vyzkoušeli sklizeň slunečnic nebo sázení bylinek a ochutnali plody zahrady,“ uvedla za DDM Horažďovice Zuzana Drábková Trojanová.

Pod vedením lektorek PROUDu se učili, jak vzniká chlebová placka – od umletí pšenice, přes zadělání těsta po upečení na ohni, dále dojit na dojícím trenažéru a stloukli si vlastní máslo. Na třetím stanovišti sesbírali jablka a připravili ručně lisovaný mošt.

Na části programu se podíleli sami účastníci a každý tým se zabýval jiným tématem. Oživením týdne byl mezinárodní večer. Díky typickým pochoutkám, prezentacím, vyprávění a tancům měli příležitost poznat rodné země účastníků. „Jde o mezinárodní projekt určený všem mladým lidem. Dvě nebo více skupin se díky ní mohou potkat a pracovat na tématu, které je zajímá, zároveň poznat nové lidi, získat zajímavé zážitky a něco nového se naučit,“ uzavřela Drábková Trojanová.

Děkujeme za zaslání příspěvku a těšíme se na další.