Skupina působí pod Domem dětí a mládeže již devátým rokem a zaměřuje se na několik tanečních stylů - pompon dance, výrazový tanec, show dance a mažoretky.

Medailový maratón započal na pohárových tanečních soutěžích „Dance cup Klatovy“ a „O pohár města Klatov“.

V obou soutěžích získaly všechny skupiny mažoretek zlaté medaile, skupiny pompon si odnesly zlato a stříbro a skupina dance art stříbro a bronz.

Kromě skupinových vystoupení letos soutěží také v disciplínách sólo, duo a trio – zde si odnesly sedmkrát zlato a šestkrát stříbro ve svých kategoriích.

To byl ale pro děvčata pouze rozjezd velmi úspěšné sezóny.

Poslední víkend v dubnu se v Klatovech konalo již tradičně kvalifikační kolo národního šampionátu mažoretek pro sóla, dua a tria klasická mažoretka asociace NBTA.

Zde mažoretky Destiny ve své kategorii zazářily a ze všech svých vystoupení si v obrovské konkurenci děvčat z celých Čech odnesly medaile. Minimažoretky získaly navíc nominaci na soutěž „Minimiss mažoretka“ která se koná v Poděbradech.

„Konkurence na jedné z nejvyšších republikových soutěží mažoretek je opravdu velká, s úspěchem všech jsme absolutně nepočítaly, naše duo minimažoretek soutěžilo letos úplně poprvé…“ říká choreografka Denisa Horejšová.

„Všechna tato děvčata čeká příští rok postup do vyšších výkonnostních kategorií, tak nesmíme usnout na vavřínech a nadále se zlepšovat a trénovat, protože úroveň každým rokem roste. Mažoretky jsou velmi náročné v tom, že kromě zvládnutí pochodu, držení těla a dalších věcí je opravdu nutné téměř každý den s hůlkou trénovat…“ tvrdí vedoucí mažoretek Denisa Horejšová a Nikola Křenová.

Výsledky kvalifikace

Anna Smolíková – Vicemistr kvalifikace – postup na MČR

Sofie Hošková a Leontýna Klouparová – II. Vicemistr kvalifikace – postup na MČR.

Charlotte Tomanová – v konkurenci 28 děvčat třetí místo

Charlotte Tomanová a Eliška Smolíková – první místo

Kamila Roman a Eliška Marušková – druhé místo

V ten samý termín se v Plzni uskutečnilo semifinále MIA dance festivalu, kde soutěžily skupiny pompon pod vedením Dominiky Jiříkové.

Mladší skupina se svou sestavou „Magie ve vzduchu“ obsadila druhé místo a vítězství si vybojovala starší skupina s choreografií „Na pouti.“

Získaly tak postup na finále, které se koná 2.června v Pražské Lucerně.

Prvního května v brzkých ranních hodinách vyrážely mažoretky a tanečnice

na semifinálové kolo MIA dance festivalu v Českém Krumlově.

Obě skupiny mažoretek získaly první místo, starší skupina se stala absolutním vítězem svého bloku a tedy i nominaci na Grandfinále.

S dance artovou choreografií „Dead in the water“ vybojovala nejstarší skupina zlaté medaile a mladší skupina s „Lachtaní show“ získala bronz – choreografie s nimi secvičila Michaela Lávičková.

Z Českého Krumlova si tak všechny skupiny odvezly kromě medailí také postup do finále v pražské Lucerně.

Úspěch čekal také na Adélu Špačkovou, která pod vedením Michaely Lávičkové získala v Kolíně na národní twirlingové soutěži dvě zlaté a jednu bronzovou medaili.

„Soutěžní sezóna nám ještě nekončí, ale i přesto jsme rády, že se naše skupiny na soutěžích neztratí a všechno úsilí našich děvčat se zúročuje.“ shodly se společně vedoucí TS Destiny.

„Rády bychom poděkovaly Domu dětí a mládeže Klatovy, rodičům, kteří své děti maximálně podporují a vytváří krásou atmosféru na soutěžích a také všem, kteří nám drží palce a podporují nás. Odměnou pro nás nejsou pouze medaile, ale především radost a energie našich svěřenkyň. Soutěžní sezóna nám za chvíli končí, ale už teď připravujeme taneční tábor a nábory do našich kroužků od nového školního roku. V případě zájmu je již teď možné se na naše hodiny přijít podívat.“

Dominika Jiříková

FB: Taneční skupina Destiny

Instagram: destiny.klatovy