Kniha, která vás přenese na sluncem zalité ostrovy Malta a Gozo a zprostředkuje vám tento úchvatný kus skály uprostřed Středozemního moře z pohledu dvou klatovských cestovatelů, kteří zde v loňském roce strávili 33 dní, nachodili přes 700 kilometrů a celou dobu psali cestovní deník. Ukáží vám místa, která v běžných průvodcích nenajdete. Malebná zákoutí stinných měst, rozeklané útesy, jeskyně, výhledy, mořské zátoky. Místa, která turisté, ba co víc, ani místní neznají. Jejich fundovanost je více než na místě, vždyť Maltu navštívili již šestkrát a šestkrát je i Malta menší než klatovský okres.

Znají tedy poslední kámen, každou stezku a autoři tak předkládají velmi zajímavou a čtivou knihu pocitů a nadšení a chuť žít z ní přímo čiší. Aby se, z mnou čteného rukopisu stala kniha, je třeba překonat velkou výzvu. Úspěšně dokončit crowdfundingový projekt na internetovém portálu Startovač (www.startovac.cz). Na této platformě se projekt prezentuje a podporovatelé se skládají na částku potřebnou k vydání knihy. Za své příspěvky pak získávají odměnu v podobě knihy, či jiných předmětů souvisejících s knihou a které jsou samostatně neprodejné. Máte tedy jedinečnou možnost podpořit klatovské autory a cestovatele a ještě tak získat originální suvenýr jako upomínku na svůj dobrý skutek. A vlastně neriskujete vůbec nic. Kdyby se potřebná částka nevybrala, tak vaše vložené peníze se vám vrátí zpět.

Autoři získali i podporu zajímavého Čecha žijícího na Maltě. Pana Vítězslava Nezvala, který o chystané knize napsal: „…Můj názor je, že chystaná kniha je dobře čtivá, nejde jen o suchopárný výčet zajímavostí a faktů, ale i osobní pocity, někdy trochu emotivní, což však není na škodu, naopak přidává to na zajímavosti. Kladem je též popis zajímavých míst, která nejsou lehce zjistitelná při studiu běžných průvodců. Domnívám se, že kniha může být zajímavá nejen pro turisty přijíždějící na Maltu poprvé, ale i krajany, kteří se na Maltě usadili, ať už nadobro, či jen na delší pracovní období. Přeji Vám, aby se vydání Vaší chystané knihy uskutečnilo dle Vašich představ a kniha sklidila zasloužený zájem. S pozdravem Vítězslav Nezval.“ Samozřejmě nejde o Vítězslava Nezvala – básníka, ale o jeho synovce, který jako vysokoškolský profesor na Maltě přednáší počítačové technologie. Pojďte Zažít Maltu a na portálu Startovač.cz podpořit naše klatovské autory.

Tomáš Mašek