Pokud víte o nějaké knize s tematikou Šumavy, která ještě není v naší databázi, dejte nám prosím vědět! Nejlépe přes formulář uvedený v sekci Kontakty na stránkách www.sumava-litera.eu. Zda byla již kniha nominovaná, lze jednoduše prověřit v sekci Knihovna.

Na oplátku vás, milovníky Šumavy, s radostí zveme na dubnové akce, které pořádá Šumava Litera:

Večer Šumava Litera - čtvrtek 4. dubna 2024 od 17 hodin, Městská knihovna Klatovy. Programový ředitel festivalu Martin Sichinger představí německého kolegu Ossiho Heindla a jeho knihu Karel Klostermann a mraveniště a autorský tým knihy Hory Matky Boží seznámí publikum se svou knihou, která získala cenu Šumavská ozvěna 2023.

Na Věnec se Šumavou Literou aneb archeologická vycházka Pošumavím - sobota 20. dubna 2024 v 10:15, železniční stanice Malenice. Průvodcem nám bude Ondřej Chvojka z Českých Budějovic, odborník na pravěk jižních Čech a autor mnoha odborných knih. Trasa: Malenice (ŽST) - Zálezly - Kovanín - Věnec - Lčovice (ŽST) - cesta podél Volyňky do Malenice (ŽST). Jedná se o středně náročnou trasu spojenou s výstupem na vrchol hory Věnec, kde se nachází pravěké hradiště. Procházku doplní výklad i o dalších archeologických zajímavostech zdejší pošumavské krajiny. Ve Lčovicích bude pro účastníky výlety otevřen bufet od 13:45 hodin. Výlet je pro účastníky zdarma. Pojištění si každý obstarává sám.

Pokud chcete dostávat nejnovější zprávy o akcích Šumavy Litery, zaregistrujte se na webu www.sumava-litera.eu k odběru novinek.