Obrovská marodka znemožnila účast dalším našim Mladým plavčíkům, a to např. Gabriele Růžkové, která měla startovat již ve vyšší kategorii a měl to být její premiérový závod, na který se zodpovědně a s nadšením připravovala, stejně jako Adélka Wilnerová a Branko Ďurica, kteří bohužel účast museli také ze zdravotních důvodů vzdát.

Kategorie našich tří borců soutěžila v nových disciplínách, které měly premiéru letos v Mladé Boleslavi a na jejichž podobě máme také svůj podíl, tedy 50 m podplavání překážky s ploutvemi, "Malá pravda" sestávající z plavání jednoho bazénu volným způsobem a po obrátce se zanořením a plaváním pod vodou 10 m, kde vylovili puk a doplavali s ním do konce bazénu, 50 m tažení poloplného modelu (30 kg) s ploutvemi a poslední disciplínou bylo 50 m plavání s ploutvemi a pásem. Po odpovědném tréninku na toto mistrovství přistoupili ke zdolávání těchto disciplín naši borci - Mladí plavčíci s nadšením a nadějí na dobré umístění. Jejich zápal a touha po co nejlepším výsledku je hnaly vpřed. Odměnou jim bylo 9 osobních rekordů, a korunována byla jejich snaha titulem Vícemistr České republiky v záchranářském sportu pro Patrika Petrušku! Další medaile pro Mladé plavčíky z Místní skupiny ČČK Klatovy 5!

Bohužel velmi přísné konečné rozhodnutí rozhodčích, kdy přísný pohled na realizaci disciplín se prolínal celým mistrovstvím, vyřadilo diskvalifikací v jedné z disciplín Jůlii z možnosti lepšího umístění, kdy po předvedených výkonech se dalo uvažovat i o stupních vítězů. Bohužel podobný osud potkal i Elišku. Velká škoda!

Jak u Elišky, Jůlie, tak i u Patrika došlo opět k výkonnostnímu posunu, který se snažili co nejlépe prodat, což se jim do značné míry podařilo vytvořením si osobních rekordů. Páťovi se navíc podařilo ve výkonnostně obrovské konkurenci vybojovat krásný titul Vícemistr České republiky!!!

Jako doplnění úspěchů MS ČČK Klatovy 5 - Mladých plavčíků bylo 3. místo, tedy druhý Vícemistr ČR pro naší jednatelku Natálii Kantovou, která ale z administrativních důvodů opět startovala za jiný klub. Stejné ocenění získala i za 3. místo ve své kategorii ve štafetě čtyřčlenných družstev. Na to, že má vzhledem ke studiu omezené možnosti tréninku považuji její výkon za velmi kvalitní. Zejména v disciplíně 100 m tažení modelu s pásem a ploutvemi excelovala svou specifickou technikou a rychlostí provedení. Bylo to velmi příjemné podívání.

Petr Frydrych