Ve čtvrtek byl jejich první soutěžní den, kdy hned na začátku si to odbyla Štěpánka Zachová s flagem a vybojovala si krásné 7. místo. Musí se zde podotknout, že  konkurence  byla opravdu velká. Následovala velká formace juniorek s názvem  Kryštof Kolumbus a následně i defilé, kde se holkám podařilo umístit na 1. místě a tím získat titul mistryně Evropy pro rok 2023. Duo Kateřina Kováříková a Vanesa Denková si vysloužilo 4. místo a trio Nikol Grollová, Adéla Malá a Eva Pojžárková se umístilo na 5. místě. Miniformace juniorek si vybojovala 3. místo. Poslední vystoupení toho dne byla Vanes Denková s flagem, kde získala bronzovou medaili. Po prvním soutěžním dni je čekala odměna v podobě dobré večeře a následného koupání se v bazénu, které všem po dni ve vyhřáté hale prospělo.

Druhý den hned zrána vystupovala Martina Sýkorová a Aneta Kováříková s pompomy, kdy si vytančily 4. místo. Seniorské duo Lucie Edlová a Sofie Mollerová se umístilo na krásném 9. místě a seniorská miniformace na 4. místě. Na závěr soutěže vystupovali grandsenioři s Top Gunem a získali tím bronzovou medaili. Lepší zakončení dne nemohlo být. V podvečerních hodinách měly holky tu čest a zúčastnily se slavnostního pochodu městem Novigrad, kde s nimi po celou dobu šla živá kapela.

Sobota už byl den relaxační a oslavující. Holky si domů odvezly krásné medaile, zážitky a motivaci. Bez grandseniorů, kteří se celou dobu o holky starali jako o svoje vlastní děti, rodičů holek a Evy Koryťákové by se tato cesta do zahraničí nekonala. Ametyst v neposlední řadě děkuje všem sponzorům za finanční podporu.

Nela Kotrchová a Sofie Mollerová