Závod byl také součástí letošního seriálu akcí České unie sportu, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Obtížné to letos bylo i pro nás, organizátory. Každoročně se totiž snažíme vedení trati trochu obměňovat, aby nebyly stále stejné. V okolních lesích ale kvůli kůrovcové kalamitě probíhá rozsáhlá těžba, a tak jsme se při plánování lehce zapotili, ale nakonec to naštěstí všechno klaplo,“ vysvětlil Jiří Moravec z pořádajícícho sportovního oddílu TJ Sokol Myslív.

Myslív race.Myslív race.Zdroj: Michaela Kratochvílová

Běžci si na trati pořádně mákli. V cestě jim stál například dutý kmen, rotační cívka, hladké stěny nutné překonat vzporem vzhůru a po horolezecké stěně dolů, konstrukce se zavěšenými tyčemi, kterou bylo třeba zdolat bez dotyku země, nebo třeba vděčná skluzavka, v níž se všichni pořádně zabahnili. Zapojit se mohly i děti, které absolvovaly snazší variantu závodu.

„Od loňska se nám počty startujících nezměnily, což nás potěšilo, zájem o účast byl navzdory probíhající pandemii značný. Zapojilo se 379 závodníků, z toho 68 dětí – ostatní startovali jednotlivě nebo ve štafetách. Každý, kdo dokončil, se mohl těšit na památeční medaili, ti nejlepší navíc na hodnotné věcné ceny. Den uzavřel koncert hudebních skupin Arzzen, Paradox a Metallica Revival Beroun,“ uvedl Jiří Moravec.

Michaela Kratochvílová