Archetypální divoký květ máku si nevybrala pro svoji tvorbu náhodou. V jejich rodině je Jarka Papežová již třetí generací, která ho maluje. Na svých obrazech usiluje o zachycení autentické a pomíjivé krásy okamžiku, jako je vůně louky, mávnutí motýlích křídel nebo hry světla. Inspiruje jí především Šumava a její romantická a tajemná místa.

Pro kdyňskou výstavu si připravila zbrusu nové dílo s názvem „Maková duše“, podle tohoto obrazu je zvolen i celý název výstavy.

Malířka žije a tvoří nedaleko Klatov, v obci Veselí, kde má svůj ateliér s poetickým názvem - Ateliér s duší. Snad inspirována Špillarem, má na zahradě také svůj malířský pojízdný vůz, malou maringotku. S díly paní Papežové se setkáte nejen v tuzemských sbírkách, ale i v Německu.

V současnosti jí můžete vidět i na společné výstavě Galerie Klatovy Klenová v kostele sv. Vavřince, která potrvá do konce července nebo na regionálních akcích na Šumavě, kde prezentuje značku Šumava originál produkt. Certifikát získala v loňském roce za svoji autentickou tvorbu. Některá vystavovaná díla jsou prodejní.

Kurátorem výstavy je Václav Sika, malíř a vedoucí domažlické Galerie bratří Špillarů. Vernisáž, kterou hudebně doprovodí kytarové duo ZUŠ Kdyně, se bude konat ve čtvrtek 30. června v 17 hodin. Výstava potrvá do 26. srpna. 

Za příspěvek moc děkujeme Ludmile Brychové.