18. - 19. května se konalo finále malých formací. Zde nás reprezentovala ve výkonnostní třídě A Vanesa Denková se sólem. Letos se poprvé objevila v kategorii senior, kde patřila mezi ty nejmladší a získala 16. místo ze 76 startujících. Nikol Grollová, jako juniorská sólistka ve výkonnosti A odvedla na soutěžní ploše neskutečný výkon, který byl odměněn také 16. místem z 68 startujích. Miniformace juniorek získala 10. místo. Třešinkou na dortu ve výkonnostní třídě A byl úspěch Evy Pojžárkové a Nikol Grollové s jejich duem.

Staly se 1. vícemistryněmi ČR.

Ve výkonnostní třídě B nás reprezentovala Bušková Sofie, která si se svým bezchybným sólem vybojovala 1. místo, Rozárie Sýkorová potom brala ve stejné disciplíně místo 7. Duo Preslové Sofie a Bártové Lucie, spolu s miniformací kadetek si zasloužily

2. místo. V této výkonnosti nás nakonec reprezentovalo duo Denkové Vanesy a Kováříkové Kateřiny. Holky se poprvé objevily ve věkové kategorii seniorek, kde se řadily mezi nejmladší. Získaly 12. místo. Kováříková Kateřina se potom v sólové disciplíně umístila na 20. místě.

24. - 26. května jsme se vydali na cestu do Karviné, kde se konalo finále velkých formací. Nejen že jsme tady soutěžili a snažili se ze sebe dostat ty nejlepší výkony, ale také jsme si tady vytvořili krásné zážitky. Zde měly tu čest reprezentovat své město Nýrsko a Plzeňský kraj seniorky, kadetky a grandsenioři. Seniorky mohly bojovat o cenné kovy ve výkonnostní třídě A hned 3x. Za pochodové defilé a pódiovou sestavu Malý princ získaly 9. místo. Za sestavu, kde se zároveň pracuje s hůlkou i třísněmi tzv. MIX, si zasloužily 7. místo. Juniorka, Nikol Grollová získala v disciplíně flag 6. místo a seniorka, Vanesa Denková 7. místo. Na cestu do Karviné se vydala také minikadetka Aneta Koppová, která se věnuje sólu s třásněmi a zde si vybojovala 4. místo. Ve výkonnostní třídě B nás potom reprezentovaly kadetky se sestavou pod názvem Kocour v botách, vytančily si nádherné 4. místo a grandsenioři potom místo 6.

Děkujeme našim sponzorům, Městu Nýrsko, DDM Nýrsko nejen za finanční podporu. Děkujeme Plzeňskému kraji, který se finančně podílel na dopravě na finálové kolo do Karviné.

Obrovské díky patří trenérům Zachové Štěpánce, Mollerové Sofii, Heřmanové Agátě a Koryťákové Evě.

A největší dík patří samotným holčičkám, které si tuto soutěžní sezonu o něco víc musely připomenout, že bez práce nejsou koláče a úspěchy nejsou zadarmo!

Mažoretky Ametyst