A žádala jsem paní na lince o pomoc, jak získat kódy na očkování pro dceru, kterou bych chtěla naočkovat vakcínou Pfizer, kterou jsem byla naočkovaná sama (kódy jsem získala od zaměsntavatele). Paní na této lince byla hodně nepříjemná a odkazovala mne na praktického lékaře, který mi sdělil, že žádné kódy nedostává a tudíž mi žádné dát nemůže. K žadnému specialistovi, kam nás paní dále odkazovala nechodíme, protože dcera žádné jiné potíže nemá.

Ke specialistům (psycholog a psychiatr) docházíme pouze na popud soudu, který přezkoumává její zdravotní stav, který je dle posudků z dřívějších let neměnný, a dle psychiatr se bude spíše zhoršovat. Od praktického lékaře jsem zjistila, že dceru může naočkovat pouze vakcínou Astra Zeneca, ze které mám strach.

V novinách jsem se dočetla, že se mohou na očkování přihlásit i lidé s tímto postižením, snad v dnešní době si můžeme zvolit vakcínu, které trochu věříme, proto bych svoji dceru chtěla naočkovat Pfizerem. Tato paní, bohužel nevím její jméno, mi ještě řekla, že nemám všemu v novinách věřit, tak již opravdu nevím, co je a co není pravda?

Čemu tedy a hlavně, komu mám věřit? Nevím, co dělat, abych nepřišla o práci. Můžete mne prosím někdo poradit?

Toto jsem v pondělí četla na netu v nejmenovaných novinách: "07:07 Ode dneška se mohou k očkování registrovat zbývající chroničtí pacienti, kteří k němu zatím neměli přístup. Jde například o pacienty se vzácnými genetickými onemocněními či lidi, kteří například kvůli intelektové nedostatečnosti nebo jiným postižením nedokážou dodržovat protiepidemická opatření. Ode dneška končí zákaz cestování mezi okresy nebo noční vycházení. O půlnoci vypršel po půl roce nouzový stav a opatření proti šíření koronaviru se nově budou řídit pandemickým zákonem."

Marie Pechová