"Vánoce končí v neděli po 6. lednu. Jde o neděli, kdy se slaví Křest Páně. Tato neděle se slaví po slavnosti Zjevení Páně ("Tří Králů" 6.1.)," píše se na portálu http://vanoce.vira.cz. Vánoce v neděli skončily. A jaké byly Vánoce v době koronaviru v mouřenecké farnosti? Podívejte se na fotoshrnutí! Rád bych poděkoval hajnému Petru Havlíčkovi za stromek pro kostel i před kostel. Ten do kostela bylo nutné pokrátit, protože nebyl stojan, který by ho udržel. Ale i po zkrácení z něj byl krásný strom, který potěšil řadu lidí. Byť většinu tentokrát jen virtuálně.

Děkuji také Haně Kindelmannové Šebestové za sponzorsky vyrobený krásný adventní věnec, děkuji Ivě Volákové za sváteční výzdobu oltářů, děkuji skautům z Hartmanic, kteří jako každý rok donesli k nám na Annínsko Betlémské světlo, děkuji Jiřině Panuškové mimojiné za andělskou výpomoc při mikulášském setkání, děkuji paní Urbanové za výrobu mouřeneckých adventních věnců, které potěšily i jednu zájemkyni na Moravě, které jsme věnec poslali balíkem a také za hranicemi, kam putoval věnec k naší přítelkyni a kolegyni Margrit Kaiser, které jsme věnec předali bezpečně na hraniční čáře v Alžbětíně.

Děkuji paní Ledvinové ze Sušice, která jako každý rok napletla vlněnky, které jsme pak donesli seniorům v sušickém domově důchodců a děkuji i všem ostatním, kteří tentokrát přispěli k organizaci adventních akcí a Mouřeneckých Vánoc. Během tohoto období dorazil i sníh a úplněk, a tak nebyla nouze ani o zajímavé romantické a noční fotky s pozoruhodným světlem.

Je moc dobře, že i v jiných částech mouřenecké farnosti to ožívá, že jsme mohli oslavit bohoslužbu v obnovené kapli ve Vatěticích, stejně tak jsme oslavili bohoslužbu ve sklářské kapli v Anníně nebo že v Palvínově tamní hasičky vyrobily poprvé jesličky se slámovými postavami v životní velikosti.

Vánočně vyzdobená byla tentokrát i kaple na návsi v Anníně. Těch osobních setkání bylo tentokrát kvůli pandemii pomálu. Ale když byla (žehnání věnců, mše ve Vatěticích, v Anníně i na Silvestra na Mouřenci), byl u nich náš mouřenecký pater Jenda Kulhánek, kterému děkujeme za jeho poctivou službu a teď jemu a jeho blízkým přejeme hodně sil v těžké situaci. Děkujeme všem, kteří na Mouřenec i v této omezené době dorazili na dočasně obnovené prohlídky i později, kdy byl kostel přístupný jen příležitostně k osobní modlitbě. Jsme rádi, že má Mouřenec tolik podporovatelů a obdivovatelů. Zvládli jsme to a zvládneme to i dál. A přejeme si, abychom se už brzy zase mohli naplno radovat a potkávat se na tomto krásném místě bez obav. Světlo existuje a snad už je na dohled…

Spolek Přátelé Mouřence, Lukáš Milota