V roce 2022 byla sezona odstartována vynikajícím výsledkem ve Vyřazovacím kole žen v klasice, které řadu let pořádá OSH Klatovy. Ženy z Bystřice se také zúčastnily okresního kola v požárním sportu, které vyhrály a postoupily tímto na krajské kolo do Stříbra.

Následovalo pár odpočinkových dní a příprava na Okresní kolo mužů a žen v Bystřici nad Úhlavou, kde i když za nepříznivého a deštivého počasí si ženy zlepšily své výkony v Požárním útoku a časem 27,80 sekund si zajistily první místo v tomto roce. Opomenout také nemůžeme MČR, kde bylo družstvo žen složeno z celého Plzeňského kraje. Jelikož chtěly ženy vyhrát, bylo nutné se na tuto soutěž řádně připravit. Vytvořily si menší tréninkové soustředění, které se opravdu vyplatilo. Staly se vítězkami MČR rovnou ve dvou disciplínách.

Kromě jiného pro děvčata po celý rok byl ve znamení účasti Pošumavské hasičské lize, kde většinou obsadily první tři místa a celkově skončily na krásném druhém místě. Poděkování patří všem odhodlaným závodnicím a také jejich trenérovi Janu Šotovi, rodinám, sponzorům a všem ostatním, kteří spolek v činnosti celoročně podporovali.

Za příspěvek děkujeme Haně Králové.