Jako první se tento den ukázala Eliška Kauerová s choreografií Jako Mulan, se kterým si vytančila krásné čtvrté místo. Ve stejné kategorii (SLOW - HOBBY - 6 až 8.9 let) jsme měli ještě jednu soutěžící a to Simonu Boškovou, která s choreografií Barvy získala druhé místo a titul Vicemistr ČR a SR MiA festivalu. Dále pak v kategorii SLOW - HOBBY - 16 až 20 let soutěžila Anna Valentová s vlastní choreografií Be Alright. Tato choreografie si vytančila druhé místo a titul Vicemistr ČR a SR MiA festivalu ze šesti choreografií. Jako poslední se taktéž se svým sólem předvedla Barbora Reitmayerová. Ta to měla nejtěžší, jelikož její choreografie Brother soutěžila v kategorii PROFI. Bohužel skvělý výkon Báry na medaili nestačil.

Víkend na to 18. května nás čekalo první finálové kolo skupinových formací v kategorii DYNAMIC. Tentokrát nás do pražské Lucerny jela reprezentovat kategorie DVK B (děti ve věku 3 - 7 let) a nejstarší skupina našich tanečnic ve velké formaci. Kategorie DĚTI B si zde jely především pro zkušenost jelikož pro většinu tanečnic se jednalo o první soutěžní sezónu a tak pro nás byl velký úspěch už jen postup na toto finále. Holky si s choreografií Klauníci, s.r.o. přivezly krásné čtvrté místo. Choreografie FUSION, která se původně na soutěžních prknech neměla vůbec tančit získala krásné třetí místo a titul II. Vicemistra ČR a SR.

A jako poslední finále v květnu nás čekalo kolo skupinových formacích tentokrát ale v SLOW stylech. To se uskutečnilo v sobotu 26.května taktéž v pražské Lucerně. Zde se nám jako první předvedli naše juniorky v kategorii Contemporary dance 12 až 15.9. let s choreografií Styles, která byla porotou umístěna na sedmé místo. Jako další se nám předvedla malá formace HVK. Holky předvedly neskutečnou energii a parádní výkon, který porota ohodnotila čtvrtým místem. Poslední, kdo se od nás na prknech soutěže ukázal byla kategorie DVK A, která začátek neměla vůbec jednoduchý, protože před odjezdem z KT jsme se dozvěděli, že dvě naše tanečnice nepřijedou z důvodu nemoci, a tak na místě došlo k radikálním změnám v sestavě. Děti ale nechtěli prohrát a tak ukázaly svůj nejlepší výkon a tak se mohou pyšnit prvním místem a titulem Mistra ČR a SR MiA Festivalu 2024!

Děkujeme a gratulujeme ještě jednou všem dětem. Dále velké poděkování patří trenérkám a hlavně Adéle Ženaté za přípravu jednotlivých choreografií. Další velké díky patří našim rodičům, kteří nás na soutěžích podporovali - podpora byla vidět a slyšet! DĚKUJEME!

Pavel Ženatý