Celá soutěž ve Stochově byla rozdělena na 2 části, a to na dopolední, kdy soutěžily taneční sestavy ve výkonnostní třídě B, a na odpolední, kdy na řadě byly sestavy výkonnostní třídy A. Ametyst zde představil 19 sestav, včetně grandseniorů.

Jako první vystoupily kadetky se svojí velkou formací Pan Tau a následně byla na řadě sóla, dua-tria. Největší potlesk si zasloužili grandsenioři – rodičovský tým se sestavou Top Gun. Nervózní začala děvčata být, až když došlo po celém dopoledni na vyhlášení. Byly to velké nervy, ale holky na sebe mohou být pyšné, protože si odnesly krásné medaile na krku. Kadetky se svou velkou formací získaly 1. místo. Bohužel grandsenioři se museli smířit s krásnou bramborovou medailí.

Odpolední část výkonnostní třídy A zahájily juniorky se svým defilé, které mělo úplnou premiéru. Následovala velká formace juniorek s názvem Kryštof Kolumbus, sóla, dua-tria a miniformace, jak s náčiním baton (hůlka), pom-pom (třásně), flag (prapor). Náročný den byl zakončen vyhlášením, ze kterého si odnesly krásné medaile. Juniorky se svými velkými formacemi získaly 1. místo v pochodovém defilé a 2. místo v pódiové sestavě.

Ale jak už řekla na začátku soutěže trenérka Eva Koryťáková: „Nejde nám o medaile, ale o body.“

Proč o body? Právě ty dělí mažoretky Ametyst od kroku k finále, které se bude konat v Radotíně a v Karviné. Během následujících dvou týdnů by měla Česká federace mažoretkového sportu zveřejnit výsledky o postupech. Nezbývá než jen čekat.

Za příspěvek děkujeme Nele Kotrchové