Poutní veselí v Sušici

Během soboty a neděle si mohou návštěvníci sušické pouti užít pouťové trhy na náměstí, pouťové atrakce za koupalištěm, mši. Připraven bude bohatý doprovodný program.

KDY: 5., 6. září
KDE: Sušice

Do Klatov míří Šťastný vyvolený

Moderní francouzskou komedii se skvělými dialogy Šťastný vyvolený s Davidem Matáskem a Lindou Rybovou uvede klatovské divadlo tuto sobotu. Představení je přeloženo z 15. května, vstupenky zůstávají v platnosti.

KDY: 5. září od 19.30 hodin
KDE: Klatovy

Vinobraní s Cyrilkou bude v Dolní Lhotě

Vinobraní s muzikou se bude konat tuto sobotu od 14 hodin v Dolní Lhotě u Klatov. Během akce se uskuteční ochutnávka různých druhů vín a burčáku, k poslechu zahraje kapela Cyrilka. K vínu bude možné zakousnout grilované speciality, ale i cukrářské výrobky. Burčák i víno si můžete na místě zakoupit a odnést domů.

KDY: 5. září od 14 hodin
KDE: Dolní Lhota

Rocková opera na hradě Rabí: Kladivo na pýchu

Známý klatovský divadelní spolek Za oponou odehraje na velkém nádvoří hradu Rabí původní rockovou operu Miloše Bešty a Jana Petrička. Kladivo na pýchu je inspirováno jednou z pošumavských pověstí a je plné pošetilé lásky, magických rituálů, temných sil, touhy po pomstě a nečekaných zvratů. Jednotné vstupné činí 300 Kč. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

KDY: 4. září od 19.30 hodin
KDE: Rabí
ZA KOLIK: 300 Kč

Škwor na Santosu

U příležitosti sušické pouti vystoupí na ostrově Santos v Sušici kapela Škwor.

KDY: 4. září od 20 hodin
KDE: Sušice

Touch of Gospel v Anníně

Koncert plzeňského gospelového sboru se odehraje v sobotu v kostele sv. Mořice na Mouřenci u Annína.

KDY: 5. září od 14 hodin
KDE: Annín
ZA KOLIK: 150 Kč

Prohlídky kostela sv. Mořice

Každou sobotu od 11 hodin se mohou zájemci zúčastnit komentované prohlídky kostela sv. Mořice v Mouřenci u Annína.

KDY: každou sobotu od 11 hodin
KDE: Mouřenec
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Ve Velharticích rýžují zlato

Naučné vycházky s rýžováním zlata se můžete zúčastnit tuto sobotu. Přijďte se dozvědět cenné informace o dobývání zlata v dobách minulých. Vyzkoušíte si různé metody rýžování zlata na říčce a třeba bude mít někdo štěstí a zlatinku si vyrýžuje. Vychází se v 15 hodin od muzea minerálů. Akce je pro všechny věkové kategorie. Nutná je rezervace na telefonním čísle 735099975.

KDY: 5. září od 15 hodin
KDE: Velhartice
ZA KOLIK: základní vstupné 240 Kč, snížené 120 Kč

Šumava Against v Sušici

Na open air festivalu v v chatové osadě Luh v Sušici vystoupí tuto sobotu kapely Capsaicin, Tosiro, Selfexile, Slavery, Narcosa, But, Rožava nebo Violence by Nature.

KDY: 5. září od 16 hodin
KDE: Sušice

Chariťák 2020: Podpořte během domov sv. Zdislavy

Program charitativního běhu Chariťák 2020 se skládá ze dvou částí. Vše započne v sobotu 5. září charitativním během Mercandinovými sady směrem do Lub. Délka trasy čítá 4 kilometry, pro nejmenší bude připravena symbolická trasa u budovy kolonády. Cílem Chariťáku 2020 bude podpora zisku finančních prostředků na opravu fasády domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Klatovech. Startérkou závodu bude reprezentantka České republiky v atletice Tereza Petržilková společně s atletickou legendou Vlastimilem Zwiefelhoferem. Po vyhlášení výsledků běhu plynule započne festival převážně klatovských hudebních skupin, které budou návštěvníky bavit až do 22 hodin. V Mercandinových sadech zahraje například Třískáč, Fiasko, Chai či Kamuflon. Odpolednem a večerem provede moderátor Zbyněk Vodička.

KDY: 5. září od 15 hodin
KDE: Klatovy

Beseda s Vieweghem na Klenové

Jeden z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti Michal Viewegh bude v sobotu od 18 hodin besedovat na purkrabství hradu Klenová. Bude poutavě vyprávět o svých začátcích, o boji s nemocí, o tvorbě a setkáních se zajímavými lidmi. A také o tom, jak je spokojen s filmovými verzemi svých knih.

KDY: 5. září od 18 hodin
KDE: Klenová

Ester Kočičková pokřtí desku ve Vlaštovce

Klatovská rodačka Ester Kočičková se svou kapelou Moody Cat Band pokřtí v pátek na zahradě bistra Vlaštovka svou novou desku. Vstupenky jsou k dispoici na GOOUT nebo přímo ve Vlaštovce.

KDY: 4. září od 20 hodin
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 280 Kč

Hasiči soutěží v Měcholupech

Hasičská soutěž sborů okrsku proběhne v sobotu od 16 hodin na koupališti v Měcholupech. Okrskový výbor dobrovolných hasičů na tuto akci srdečně zve všechny příznivce hasičského sportu.

KDY: 5. září od 16 hodin
KDE: Měcholupy