Prohlídka s potomkem šlechtického rodu bude v Chudenicích 

Muzeum Josefa Dobrovského v Chudenicích zve na mimořádnou prohlídku zámku s potomkem významného šlechtického rodu Czerninů z Chudenic Karlem Eugenem Czerninem. Akce se koná v sobotu od 14 a 15:30 hodin. Kapacita míst v prohlídce je omezená. Prohlídka není možná pro děti do 15 let. Rezervace míst je nutná na telefonu 724007576. 

KDY: sobota 18. července
KDE: Chudenice 
ZA KOLIK: neuvedeno

Po stopách knížecího rodu Lamberků

Poslední volná místa zbývají na výlet Pošumavím po stopách knížecího rodu Lamberků, který se uskuteční v sobotu. Celodenním výletem provede Jan Kavale. Program začíná v 9 hodin v Žihobcích, konec prohlídky je přibližně v 16:30. Zájemci se mohou hlásit v Infocentru v Žihobcích.

KDY: sobota 18. července od 9 hodin
KDE: Žihobce
ZA KOLIK: neuvedeno

Do pohádkového světa na Šumavu

Vílu Šumavu, Šumavouse, pohádkové muzikanty a mnoho jiných pohádkových bytostí uvidíte v Pohádkové chalupě v Mlázovech. Zahrát si můžete maňáskové divadlo, projít výstavu skřítků a strašidel či posedět na lavičce lásky. O prázdninách je otevřeno denně do 10 do 17 hodin.

KDY: denně od 10 do 17 hodin
KDE: Mlázovy
ZA KOLIK: základní vstupné 80 Kč, děti 60 Kč 

Zahrada snů bude na Klenové

V sobotu 18. července od 15 hodin zahájí na purkrabství hradu Klenová další výstavu s názvem Zahrada snů autorka Míla Preslová. Expozice představí dosud neprezentované koláže, fotografie či rostlinné objekty ve spolupráci s Janem Miltem a Marií Fišerovou.

KDY: sobota 18. července od 15 hodin
KDE: Klenová
ZA KOLIK: neuvedeno

Na Mouřenci vystoupí Štěpán Rak

Mouřenecké léto se ani letos neobejde bez hvězd různého formátu a věhlasu. V sobotu večer zde vystoupí hudebník Štěpán Rak. Po koncertě proběhne prohlídka kostela a kostnice. 

KDY: sobota 18. července od 19 hodin
KDE: Mouřenec
ZA KOLIK: v předprodeji za 280 Kč, na místě za 300 Kč

Santos v Sušici je nabitý koncerty

Skupina Brutus zavítá na ostrov Santos v pátek 17. července, v sobotu rozbouří diváky Arakain. 

KDY: pátek 17. července, sobota 18. července 
KDE: Sušice 
ZA KOLIK: neuvedeno

Bigbítové léto v Makově 

Na letním parketu v Makově hudbou nabijí v rámci šestého ročníku Jemnostfestu skupiny Trautenberk, Zvlášňý škola a Septic People. 

KDY: sobota 18. července 
KDE: Makov
ZA KOLIK: neuvedeno

Oživené kašperské nádvoří

Řada aktivit na nádvoří pro malé i velké je nachystána na nadcházející víkend na Kašperku. Mezi nimi nechybí střelba z kuše a luku, ražba mincí, rýžování zlata či spolky historického šermu Gladius a Gabreta.

KDY: sobota 18. července, neděle 19. července  
KDE: Kašperk
ZA KOLIK: dospělí 30 Kč, děti 10 Kč

Pouťová pohádka pro děti

Na neděli 19. července je ve Velharticích nachystané loutkové představení Pohádka z budíku, kterou představí Teátr Pavla Šmída. Nejen malí diváci jsou zváni na dobrodružné vyprávění o cestování Loudáčka a Pospícháčka, kteří při hledání času dojdou až na konec světa. 

KDY: neděle 19. července od 16 hodin 
KDE: Velhartice 
ZA KOLIK: neuvedeno

Ochutnáte pouliční jídla z celého světa

Indonéské rýžové směsi, japonský ramen, thaiský nudlový pad thai, čínské knedlíčky dim sum, burgery i čerstvé francouzské a irské ústřice budete moci ochutnat v neděli v prostoru hradu Švihov. Čtyři desítky stánků nabídnou pouliční jídlo z celého světa. Nouze nebude ani o kávu či dezerty. Vstupné je 150 korun.

KDY: neděle 19. července od 10 do 19 hodin 
KDE: Švihov
ZA KOLIK: 150 Kč

Projděte se večerními Horažďovicemi 

Večerní komentované prohlídky Horažďovic můžete navštívit vždy v pátek a sobotu. Sraz je ve 20 hodin na zámeckém nádvoří. Rezervace je možná v infocentru.

KDY: každý pátek a sobota od 20 hodin, do 15. srpna
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Prázdninové prohlídky historického centra Klatov

Během bezplatných prohlídek historického centra Klatov uvidíte zajímavý film o historii města a jeho památkách, projdete si prostory bývalého dominikánského kláštera. Po prohlídce bude možnost navštívit Pavilon skla. Prohlídky s průvodcem se konají až do konce prázdnin každou sobotu od 10 hodin. Sraz je na renesančním dvorku Koškovského domu.

KDY: každou sobotu od 10 hodin
KDE: Klatovy 
ZA KOLIK: zdarma

Na Mouřenci budou i noční prohlídky 

Chystáte se na Mouřenec? V době prázdnin se můžete prohlídek kostela a kostnice zúčastnit každý den od 16:30, v sobotu od 11 hodin. V průběhu letních měsíců se budou konat i noční prohlídky. Termíny a další informace naleznete na webu www.pratelemourence.cz.

KDY: denně od 16:30, každou sobotu od 11 hodin
KDE: Annín, Mouřenec
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné