V Klatovech si užijí tradiční pouť 

Tradiční Klatovská pouť se uskuteční od pátku do neděle. Návštěvníci mohou v sobotu navštívit staročeský trh, užít si pouťových atrakcí nebo si poslechnout Klatovskou pouťovou heligonku. Odpoledne se mohou zúčastnit průvodu městem s obrazem Panny Marie Klatovské. V neděli od 10 hodin odslouží mši v arciděkanském kostele Narození Panny Marie. Slavnost zakončí koncert kapely Jelen na náměstí. Součástí pouti je i výstava klatovských karafiátů ve výstavní zahradě.

KDY: od pátku 10. do neděle 12. července 
KDE: Klatovy 
ZA KOLIK: vstupné na místě 

Zahájí výstavu o polských Židech

Nová výstava o historii polských Židů bude slavnostně zahájena v sobotu 11. července v 17 hodin v Horské synagoze v Hartmanicích. Po zahájení bude následovat promítnutí filmu Poslední klezmer o hudebním skladateli, pianistovi a dirigentovi Leopoldu Kozlowském.

KDY: sobota 11. července od 17 hodin
KDE: Hartmanice 
ZA KOLIK: neuvedeno

Na Mouřenci budou i noční prohlídky 

Chystáte se na Mouřenec? V době prázdnin se můžete prohlídek kostela a kostnice zúčastnit každý den od 16:30, v sobotu od 11 hodin. V průběhu letních měsíců se budou konat i noční prohlídky. Termíny a další informace naleznete na webu www.pratelemourence.cz.

KDY: denně od 16:30, každou sobotu od 11 hodin
KDE: Annín, Mouřenec
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Prázdninové prohlídky historického centra Klatov

Během bezplatných prohlídek historického centra Klatov uvidíte zajímavý film o historii města a jeho památkách, projdete si prostory bývalého dominikánského kláštera. Po prohlídce bude možnost navštívit Pavilon skla. Prohlídky s průvodcem se konají až do konce prázdnin každou sobotu od 10 hodin. Sraz je na renesančním dvorku Koškovského domu.

KDY: každou sobotu od 10 hodin
KDE: Klatovy 
ZA KOLIK: zdarma

Exkurze k šumavským mokřadům

Zajímá vás, jak se změnily potoky a mokřady v okolí Prášil? Přijďte na exkurzi, která vás zavede do pramenišť kolem zmizelé sklářské osady Malý Bor a bývalé obce Skelná, s ukázkou odvodněných mokřadů. Účast nahlaste na e-mail lukas.linhart@npsumava.cz.

KDY: sobota 11. července od 9 do 17 hodin
KDE: Prášilsko 
ZA KOLIK: neuvedeno

V Amálině údolí si vyrýžujete zlato

Rýžování zlata, ražení mincí a mnoho dalšího si vyzkoušíte v Amálině údolí u Kašperských Hor. Akce je součástí festivalu Industry Open pořádaný Plzeňským krajem. Program připomene způsoby získávání zlata v oblasti Zlatého potoka. Návštěvníci si budou moci pod dohledem zkušených „zlatokopů“ sami zlatinky vyrýžovat. Součástí programu bude i komentovaná procházka podél Zlatého potoka kolem středověkých sejpů ke štole, kterou před několika sty lety vykutali do zdejšího skalnatého masivu horníci. Představeny budou rovněž způsoby dobývacích technik včetně nářadí a keramických kahanů, kterými si horníci při práci svítili.

KDY: sobota 11. července a neděle 12. července 
KDE: Kašperské Hory 
ZA KOLIK: neuvedeno

Projděte se večerními Horažďovicemi 

Večerní komentované prohlídky Horažďovic můžete navštívit od pátku 19. června vždy v pátek a sobotu. Sraz je ve 20 hodin na zámeckém nádvoří. Rezervace je možná v infocentru.

KDY: každý pátek a sobota od 20 hodin, do 15. srpna
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Občané protestují proti umístění jaderného úložiště

Protestní akce proti vládnímu rozhodnutí o zařazení lokality "Březový potok" mezi poslední čtyři lokality vhodné v České republice k vybudování hlubinného úložiště jaderného odpadu se koná v sobotu odpoledne. Trasa protestního pochodu začíná u kulturního domu v Pačejově, končí v Maňovicích. Zajištěno je občerstvení a živá hudba.

KDY: sobota 11. července od 15:30 hodin
KDE: Pačejov
ZA KOLIK: zdarma

Valérie Zawadská bude na Švihově

Divadelní společnost Karel Soukup zve na zábavné pořady z hereckého prostředí, ve kterých vystoupí populární herci, kteří se podělí s diváky historkami z hereckého prostředí čtením povídek, poezie a písněmi z muzikálu. Místo konání bude vždy v prostorách špejcharu hradu Švihov od 17 hodin. Rezervace je možná na mailu karel.corado@gmail.com, telefonním čísle 602 549 883 nebo v pokladně hradu Švihov. Tuto sobotu se můžete těšit na Valérii Zawadskou. 

KDY: sobota 11. července od 17 hodin
KDE: Švihov
ZA KOLIK: 230 Kč

Poznejte díla šumavských tvůrců

Šumavské obrazy, dekorace ze sušených květin, dekorativní textil, keramiku, šumavské fotografie nebo šperky. Jedinečná díla šumavských a pošumavských tvůrců si můžete zakoupit na tradiční prodejní výstavě, která se od 20. června koná v prostorách bývalé fary na Srní.

KDY: každý den 10 - 17 hodin
KDE: Srní
ZA KOLIK: 20 Kč