Prohlídka v PASKu
KDY: 11. října
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

Pavilon skla Klatovy zve na poslední letošní komentovanou prohlídku Zářící uranové sklo, která bude obohacena o uranová skla z doby kolem poloviny 19. století v aktuální výstavě Alabastrové sklo ze Šumavy. „Prohlídka začíná v pátek 11. října od 18.30 hodin jako obvykle krátkou přednáškou o historii uranového skla. Potom v pavilonu ztlumíme světla a pod UV paprsky se rozsvítí uranová skla,“ uvedla kurátorka Pavilonu skla Klatovy Jitka Lněničková.

Jarmak, dílna a bigbír
KDY: 12. října
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Nudit se nebudou v sobotu 12. října lidé v Horažďovicích. Od 9 do 12 hodin se na Mírovém náměstí koná Havelský jarmark s kulturním programem. Ve 14 hodin je v kavárna Šibule Tvořivá dílna a od 20 hodin v kulturním domě vystoupí Extra Band, hostem je Radek Zíka.

Dětský sbor slaví 
KDY: 11. a 12. října
KDE: Sušice
ZA KOLIK: neuvedeno

Sušický dětský sbor spolu se svým zakladatelem sbormistrem Josefem Baierlem slaví 50 let od svého založení. Již v pátek 11. října v 19 hodin můžete zavítat do KD Sokolovna Sušice na výroční koncert, který se koná právě u této příležitosti. V programu vystoupí všechna oddělení sboru včetně sboru bývalých členů. V sobotu 12. října je pak program ještě bohatší. Už v 10 hodin je na pořadu slavnostní průvod městem, při němž rozezpívaný průvod členů Sušického dětského sboru otevře Naučnou zkratku Pepči Baierla. Tato naučná stezka se stanovišti vztahující se k historii sboru i životu jeho zakladatele, bude k dispozici široké veřejnosti až do odpoledních hodin. Ve 14 hodin se v Galerii Sirkus Sušice koná vernisáž výstavy „50 let SDS“  a v 19 hodin je na programu Sborový ples v Sokolovně Sušice.

Pouťové posvícení v Nýrsku
KDY: 12. a 13. října
KDE: Nýrsko
ZA KOLIK: různé vstupné

Již tradičně druhý říjnový víkend se v Nýrsku koná pouťové posvícení. Kolotoče, stánky, zábava i výstavy, na to vše se mohou návštěvníci těšit. „Sdružení chovatelů vás zve na již 52. pouťovou výstavu spojenou s okresní výstavou holubů, drůbeže či králíků, kterou najdete v areálu pod vlakovým nádražím. Výstavu můžete navštívit v sobotu od 13 do 17 hodin a v neděli od 8 do 16 hodin. Další výstavu v podobě svých výpěstků připravil svaz zahrádkářů v moštárně nedaleko náměstí, kterou můžete po oba dva dny navštívit od 10 do 17 hodin,“ informovala Martina Bastlová z Kulturního a informačního centra města Nýrska. Dodala, že v sobotu k tanci a poslechu zahraje od 20 hodin v kulturním domě pop-rocková skupina Midi z Tábora. Ještě předtím se ve velkém sále kulturního domu v Nýrsku koná 3. ročník soutěže plastikových modelářů nazvaná Memoriál malého „Mišáka“. Veřejnost se může přijít podívat od 10 do 13 hodin. V neděli od 11.30 hodin se v kostele sv. Tomáše uskuteční slavnost k výročí posvěcení kostela. 

Bramborové štrůdlování
KDY: 12. října
KDE: Velhartice
ZA KOLIK: neuvedeno

Kulturní komise ve Velharticích pořádá v sobotu 12. října od 14 hodin v kulturním domě ve Velharticích Bramborové štrůdlování.  Jde o soutěž o nejlepší výrobek z jablek, brambor a dalších darů podzimní přírody.

Velkobor slaví
KDY: 12. října
KDE: Velký Bor
ZA KOLIK: neuvedeno

Chrámový pěvecký sbor Velkobor oslaví v sobotu 12. října od 18 hodin deset let sborového zpívání koncertem v kulturním domě ve Velkém Boru, na který zve všechny své příznivce. „Připravili jsme pro vás vzpomínkový pořad plný hudby a zpěvu a nebude chybět ani malé pohoštění. Přijďte nás podpořit - zpíváme jen pro vás,“ informovala za organizátory Marie Hlůžková.