Ve Velharticích jsou na víkend připraveny dokonce dvě akce, které pořádá Muzeum šumavských minerálů. V sobotu půjde o rýžování zlata. "Přijďte se dozvědět cenné informace o dobývání zlata v dobách minulých. Můžete si vyzkoušet různé metody rýžování zlata na říčce a třeba bude mít někdo štěstí a zlatinku si vyrýžuje. Akce je pro všechny věkové kategorie. Jde o tříhodinovou akci v ceně 240 korun pro dospělého a za děti nad 10 let 120 korun. Začátek je v 15 hodin a vycházíme od muzea minerálů. Přijďte v předstihu, ať se vyjde na čas. Na akci je poztřeba se registrovat na telefonu 735 099 975," zve Libor Škubal z muzea.

Druhá akce se koná v neděli, kdy se vydáte za tajemstvím Velhartic. Dozvíte se tajemství Velhartic, aneb, napsal opravdu K. J. Erben baladu Svatební košile podle hřbitova ve Velharticích? Jsou pověsti městečka, hradu, hřbitova a další zajímavosti kolem Velhartic pravdivé, nebo ne? Co o tom víte vy a co se povídá?
Zajímají vás odpovědi, pak se můžete přihlásit taktéž na telefonu 735 099 975. Vychází se od muzea v 16 hodin. Pokud bude špatné počasí, tak se akce konat nebude.

Další akce

Extra Band revival na Santosu
KDY: 19. června od 20 hodin
KDE: Sušice
ZA KOLIK: neuvedeno

Ostrov Santos v Sušici ožije v pátek večer bigbítem. Vystoupí zde legendární kapela Extra Band revival s hostem Radkem Zíkou. Rockový letní večírek plný nestárnoucích hitů odstartuje ve 20 hodin. 

Na Klenové zazní hity Urbánkové
KDY: 19. června od 20 hodin
KDE: Klenová
ZA KOLIK: neuvedeno

Pětinásobná zlatá slavice Naďa Urbánková se vrací na koncertní pódia v doprovodu Luboše Javůrka a jeho folkové hudební skupiny Bokomara. Nesmrtelné hity přijede zazpívat v pátek 19. června na hrad Klenová.

Poznejte díla šumavských tvůrců
KDY: od 20. června každý den 10 - 17 hodin
KDE: Srní
ZA KOLIK: 20 Kč

Šumavské obrazy, dekorace ze sušených květin, dekorativní textil, keramiku, šumavské fotografie nebo šperky. Jedinečná díla šumavských a pošumavských tvůrců si můžete zakoupit na tradiční prodejní výstavě, která se od 20. června koná v prostorách bývalé fary na Srní.

Prohlídky na Mouřenci
KDY: každou sobotu od 11 hodin
KDE: Annín, Mouřenec
ZA KOLIK: vstup dobrovolný

Můžete se opět vydat na komentované prohlídky kostela a kostnice na Mouřenci u Annína. Konají se opět každou sobotu od 11 hodin. Na prohlídku není třeba se hlásit, stačí přijít. Sraz je před kostelem. Prohlídka trvá zhruba hodinu a končí poledním vyzváněním zvonů.

Čachrov zve na výpravu 
KDY: 20. června od 8 hodin
KDE: Čachrov
ZA KOLIK: neuvedeno

Turistický výlet pořádá v sobotu Sokol Čachrov. Sraz je v 8 hodin ráno u autobusové zastávky v Čachrově. Odtud se odjíždí vlastními vozidly do Kundratic u Hartmanic. Trasa, která čítá 13 kilometrů, poté povede přes Štěpanice, Zálužice, Malý a Velký Radkov do Rejštejna, kde se turisté v Klášterském mlýně naobědvají. Zpět se půjde přes Radešov, Vatětice a Palvínov.

Zpívaná v Horažďovicích
KDY: 20. června od 20 hodin
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Volné sdružení horažďovických zpěváků a muzikantů zve na letní zpívanou. Akce se uskuteční během jednoho víkendu hned na třech místech. V sobotu 20. června od 18 hodin můžete zpívanou navštívit v zámku v Chanovicích, v neděli od 15 hodin v Horské synagoze v Hartmanicích a tentýž den uskupení vystoupí od 18 hodin v sále muzea v Horažďovicích. Za příznivého počasí se všechny akce konají venku.

Roman Zach na Bolfánku
KDY: 19. a 20. června
KDE: Chudenice
ZA KOLIK: neuvedeno

Příběh o muži, který se živil humorem, ale jednoho dne o něj přišel, zhlédnete v přírodním amfiteátru na Bolfánku. Komedii Skečmen, v níž jedinou roli ztvární Roman Zach, můžete vidět v pátek 19. června i v sobotu 20. června od 20:30. Vstupenky zakoupíte v čajovně v Klatovech nebo na rozhledně Bolfánek. 

Ve Velharticích zahájí výstavu
KDY: 20. června
KDE: Velhartice
ZA KOLIK: neuvedeno

Od 20. června bude v prostorách hradního pivovaru připravena tematická výstava k proměnám hradu Velhartice.