Ta se tak dlouho vysmívala policistům z Klatovska a ignorovala jejich obvinění z krádeží, až skončila za mřížemi.

Žena se na Klatovsko přesunula v červenci a od té doby zde řádila jako černá ruka. Poprvé udeřila o klatovské pouti, kdy spolu s kamarádkou odcizila tamnímu muži z peněženky hotovost a obě utekly. Policie je sice vzápětí dopadla a obvinila z krádeže, ale straku z Domažlicka to nepoučilo.

V Klatovech pak ukradla boty, mobilní telefon či peníze, ale přestože vždy byla dopadena, nepřestala. Osudnou se zlodějce stala až čtvrteční návštěva autokempu v Běšinech a vniknutí do stanu, ve kterém spal jeden z rekreantů.

„Pachatelka odcizila finanční hotovost a ošacení. Při tom ale byla cizincem na místě zadržena a předána hlídce policie. Žena byla převezena do policejní cely v Plzni,“ řekla Deníku klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že policisté podali návrh na vazbu. Ten místopředseda klatovského okresního soudu Jaromír Veselý akceptoval.

„Důvodem je nebezpečí opakování trestné činnosti, pro kterou je stíhána, to znamená krádeží,“ vysvětlil Veselý. Za mřížemi může žena strávit až dva roky.