„V loňském roce nám tu vypáčili ve sprchach pokladničku. Obnos sice nebyl velký, draze však vyšla oprava celého zařízení. Letos se zloděj do kasičky dobýval znovu, ale naštěstí čin nedokončil,“ informovala recepční autokempu Hnačov Ivona Vokounová.

„V areálu máme restauraci, kde se pořádají taneční zábavy. Kemp je volně přístupný, a tak zařízení v centru kempu navštěvují i obyvatelé z Plánicka. Proto se občas stane, že nám tady omladina něco v podnapilosti poničí. Škody naštěstí nejsou vysoké. Dvakrát týdně do kempu zajíždí bezpečnostní agentura, v ostatních dnech tu je hlídač, který kemp prochází,“ informoval starosta Hnačova Karel Toman.

V autokempu Nové Městečko u Sušice vnikl neznámý pachatel do stanu, kam se dostal po rozepnutí zdrhovadla. Nevadilo mu, že tam spal poškozený a přesto mu odcizil mobilní telefon a klíče od vozidla Citroën Berlingo. Pomocí klíče vnikl do zaparkovaného vozidla a uvnitř odcizil digitální fotoaparát, MP3 přehrávač a finanční hotovost 2 000 korun. Poškozenému cizinci tak vznikla škoda 37 tisíc korun.

Další škodu téměř za deset tisíc korun způsobil neznámý poberta vodákovi, který se vypravil na dovolenou do tábořiště u stadionu v Horažďovicích. Vodák zjistil, že mu chybí vodácký plastový barel, ve kterém měl osobní věci, ošacení, doklady, platební kartu, peníze v hotovosti ale i další cenné věci.

„Zloděj řádil i v autokempu Annín, kde odcizil ze sklepa restaurace výčepní ventily a z umýváren vodní baterie,“ sdělila tisková mluvčí Policie ČR v Klatovech Dana Ladmanová.

„Případy krádeží se objevují každý rok. Proto jsme nechali ve všech tábořištích a kempech umístit varovné cedule v českém i německém jazyce, které nabádají návštěvníky k tomu, aby si chránili své věci, nevystavovali cenosti v automobilech a hlídali si své stany a karavany. Nejčastěji se ztrácejí peníze, videokamery, fotoaparáty, horská kola, autorádia, dokonce i oblečení a obuv,“ doplnila informace Ladmanová.

Návštěvníci kempů mohou v případě , že jsou okradeni, požadovat náhradu na provozovateli kempu. Zařízení jsou totiž pro tyto případy pojištěna. „Jezdíme často pod stany, ale v poslední době se opravdu bojíme. Už se v kempech moc bezpečně necítíme. Máme ztrach ze zlodějů. Potulují se tam často různá individua,“ svěřila se Věra Raušová.