Zbil Aleš K. (24) z Klatov brutálně Václava V. z okresu Plzeň-jih, nebo ne? Tento těžký oříšek bude muset rozlousknout klatovský okresní soud. Při prvním líčení sice před ním tento týden stanula celá desítka lidí, jejich výpovědi se ale liší jako den a noc.
Aleše K. viní obžaloba z toho, že vloni 26. listopadu na diskotéce v klatovských Lázních brutálně zaútočil na Václava V. „Bil ho pěstmi do hlavy tak, že mu způsobil otřes mozku a zlomeninu čelisti,“ řekl v obžalobě státní zástupce.

Aleš K. sice připustil, že v Lázních onu inkriminovanou noc byl, jakýkoli konflikt však striktně odmítl. „Slavili jsme v Klatovech narozeniny kamaráda a pak jsme jeli do Lázní. Tam jsme si u baru dali nějaké pití a asi po půlhodině zase odjeli. S nikým jsem se nepral,“ prohlásil jednoznačně soukromý podnikatel Aleš K. a dodal, že poškozeného ani jeho kamarády nikdy neviděl. Jeho verzi potvrdilo několik svědků, kteří s ním na diskotéce byli. „Přijeli jsme, dali si něco k pití a zase v klidu odjeli,“ vypovědělo shodně několik kamarádů obžalovaného. O žádné rvačce nic nevěděl ani provozovatel objektu, na nic si nevzpomněla ani náhodná svědkyně, která měla být podle obžaloby přítomna hádce mezi oběma muži a jejich partami.

Naprosto odlišně ale hovořil Václav V., který před soudem jednoznačně prohlásil, že v Aleši K. poznává muže, který ho brutálně zbil. Napadeného podpořili i jeho kamarádi, kteří si stejně jako předcházející parta u soudu notovali jako dětský pěvecký sbor za Kulínského. „Jeden z té party do Václava vrazil. Když ho odstrčil, tak k němu přiskočil Aleš K., dal mu ránu pěstí na spánek a pak ho dostrkal pod stůl, kde ho mlátil pěstmi do hlavy. Václav se ani nebránil, jen se snažil krýt si hlavu,“ uvedl Jan B., který svému kamarádovi nešel na pomoc, i když má o čtvrt metráku víc než obžalovaný a je o půl hlavy vyšší. „Nezasahovali jsme do toho, protože jich bylo víc a navíc bylo vidět, že dělá nějaký bojový sport,“ vysvětloval Jan B., který poté zkrvaveného kamaráda odvezl do klatovské nemocnice, kde byl hospitalizován.

Soudce Jaromír Veselý líčení odročil, neboť chce vyslechnout ještě další svědky. Práci mu však komplikuje to, že policisté podle Aleše K. i jeho obhájce špatně provedli rekognici (určení totožnosti osoby, převážně pachatele – pozn. aut.). „Václav V. mě mohl vidět předem, protože mě na rekognici vedli jen pár metrů za ním,“ tvrdí Aleš K. Pokud by se to prokázalo, šlo by o hrubou chybu policie. Ta k rekognici nepřipustila ani advokáta obžalovaného.