Už třetí případ, kdy agresivní syn zaútočil na své rodiče, šetří policisté během krátké doby na Klatovsku. Podle odborníků jde navíc jen o špičku ledovce, neboť většina případů domácího násilí zůstává skryta.

Poté, co na Klenové 36letý muž nafackoval svojí matce a ještě jí vyhrožoval zabitím, stejně jako svému otci, se odehrály další dva případy. „Koncem minulého týdne 27letý muž z Klatov fyzicky napadl na Kolinecku matku, jíž způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a pracovní neschopnost,“ popsala první z ataků klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Další brutální útok se odehrál v Soběšicích a má ho na svědomí 21letý mladík. „Jde o narkomana, který se dobrovolně léčil v ústavu. Po prvním dnu se mu to ale zřejmě začalo zajídat, a tak se vrátil domů. Pak se to stalo,“ řekl Deníku zdroj, který je s případem obeznámen. Podle policie chtěl muž po nevlastním otci vydat klíče od automobilu, veškeré peníze a rodný list. „Když mu bylo vydání věcí odmítnuto, došel si pro dřevěnou tyč, kterou chtěl otce fyzicky napadnout, ale ten mu v tom zabránil.

Mladý muž vzal kovovou pánev, kterou chtěl opět otce fyzicky napadnout, ale matka mu pánev vytrhla, přesto dále nepřestával ve fyzickém napadání a vyhrůžkách zabitím. Mladík dále ve svém konání pokračoval na zahradě, kde otce ohrožoval řetězem,“ popsala dramatické chvíle Ladmanová. Mladík byl policisty zadržen a předán do policejní cely, navíc převzal od komisaře obvinění z trestného činu loupeže. O tom, zda bude na agresivního muže uvalena vazba, se včera rozhodovovalo až po uzávěrce Deníku.