K sexu mělo podle dívky dojít již v prosinci 2004 nedaleko jednoho z hotelů na Hojsově Stráži. Zdeněk K. byl za pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže již jednou klatovským soudem odsouzen k podmíněnému trestu, krajský soud ale verdikt smetl ze stolu, a tak se líčení vrátilo do Klatov.

Tentokrát dostal případ na starost Jaromír Veselý, který si jako svědka pozval i Václava M., jenž měl s Annou K. pohlavní styk v jejích 14 letech a byl za to odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. „Bylo to v době, kdy utekla z domova a bydlela u nás. Já ale myslel, že je jí sedmnáct. Řekla to tehdy mému otci a na ten věk i vypadala,“ tvrdil Václav M.

Zdeněk K. se k soudu nedostavil, a tak byla čtena jeho výpověď na policii, kde tvrdil, že s dívkou pohlavní styk neměl, že mu jen jednou sama rozepla kalhoty a chytila ho za přirození, ale nic více.

Dívka to ale viděla naprosto odlišně. „Zdeňka jsem tenkrát potkala, když jsem šla pro pivo. On mě odtáhl k rybníčku, kde ze mě sundal kalhoty i kalhotky. Nepomohlo ani, že jsem se bránila. Hodně to bolelo, ale on pak klidně odešel, jako by se nic nestalo,“ tvrdila před soudem Anna K.

Ta kouří minimálně pět cigaret denně od dvanácti let, měla problémy se záškoláctvím a především je podle soudní znalkyně její věrohodnost snížena, neboť má tendenci lhát. To se potvrdilo i při posledním líčení, kde se natolik zamotala do svých výpovědí, že se soud rozhodl Zdeňka K. zprostit obžaloby z obou trestných činů. Verdikt ještě není pravomocný.