„Tělo bylo ve vodě nedaleko diskontu, v místě, kde končí zábradlí. Zřejmě uklouzl a spadl do vody,“ řekl Deníku pracovník pohřební služby který zasahoval na místě. „Na těle utonulého nebyly shledány známky cizího zavinění. Byla nařízena soudní pitva, která by měla odhalit, kdy a jak zemřel. Vše se nyní vyšetřuje,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.
Podle informací Deníku se takto tragicky uzavřel život Zdeňka M., který dříve patřil mezi významné obyvatele Klatov, neboť zde byl dlouho ředitelem Základní školy Tolstého. Pak však prohrál svůj boj s alkoholem a ze školy musel odejít. Po společenském žebříčku se sunul stále níž a k vidění byl prakticky denně v klatovských restauracích. „Jsme z toho špatní, vždyť to byl přece jen náš bývalý kolega. Bohužel vzhledem k jeho způsobu života se nějaký smutný konec dal očekávat,“ řekl Deníku jeden z klatovských učitelů.
V sobotu se v rybníku u Zavlekova utopil tamní 12letý chlapec, kterému došly síly, když se z voru uprostřed rybníka snažil doplavat ke břehu.
Den předtím spadla do náhonu v kempu v Běšinech tříletá Nizozemka. Tu se sice ještě jednomu z rekreantů podařilo vytáhnout živou, v kritickém stavu však musela být převezena vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Plzni. „Její stav se už zlepšuje,“ řekla včera Deníku mluvčí nemocnice Renata Jenšíková. Kdy bude ale malá cizinka natolik v pořádku, aby mohla být propuštěna z péče lékařů, si odhadnout netroufala.