Na palubovce SK Žabovřesky klatovští basketbalisté vyhráli 57:54, když tým táhl bodově především Patrik Kotáb, jenž nastřílel úctyhodných dvaadvacet bodů. Jednadvaceti bodový počin jeho zdatného spoluhráče Petra Žáka v utkání na hřišti Ostravy už na výhru nestačil, Západočeši domácím podlehli 53:62.

Volejbalistky SK Volejbal Klatovy, ilustrační snímek.
4:2 na body. Pikantní souboj klatovských volejbalistek zvládlo lépe áčko

„Byl jsem potěšen, když mě v Brně přišla pozdravit řada kamarádů a známých. Naopak jsem pak byl zděšen z našeho výkonu, jak jednotlivých hráčů, tak i týmu jako celku. Hráli jsme hodně pod své možnosti a výmluvy, že citelně chyběl Mráz, nebo že tři hráči strávili posledních deset dnů v posteli, prostě neberu. Ve sportu však platí, že není umění vyhrát, když se týmu daří, ale vyhrát i tehdy, když se vůbec nedaří. A toto byl náš případ. Jsem rád, že mě kluci v Ostravě nechali zapomenout na sobotní holomajznu, i když jim to nedodržení systému překonání domácího presinku budu muset ještě nějaký čas připomínat. Ta pasáž 22:4 ve třetí čtvrtině rozhodla,“ zhodnotil pro klubový web ostřílený kouč mladých klatovských basketbalistů Jindřich Svojanovský.

Kluci ze západu jsou v aktuální tabulce finálové skupiny, ve které jde o hodně, aktuálně na druhém místě, když třikrát vyhráli a jednou vyšli zkrátka. Příště se klatovští mladíci představí v hale TJ Sokol Petrovice proti domácím Jižním Supům a Brandýse nad Labem (16. a 17. března). Jejich původně nejbližší utkání na palubovce aktuálního lídra BK Levharti Chomutov bylo odloženo na duben.

SK Žabovřesky – BK Klatovy 54:57

Průběh utkání (čtvrtin): 12:10, 28:30, 39:45. Rozhodčí: Dombrovský, Veis. Trestné hody: 6/14 – 8/20. Úspěšné pokusy za 3 body: 2:5. Sestava a body BK Klatovy: Kodyš 4, Kinský 2, Melka 6, Zikmund 4, Žák 9, Šlof 10, Kotáb 22, Kolář, Mach. Trenér: Jindřich Svojanovský.

BK NH Ostrava B – BK Klatovy 62:53

Průběh utkání (čtvrtin): 19:12, 29:34, 54:43. Rozhodčí: Fanta, Kraina. Trestné hody: 12/24 – 5/12. Úspěšné pokusy za 3 body: 0:2. Sestava a body BK Klatovy: Kolacki, Veselský 2, Kolář, Kotáb 9, Šlof 8, Žák 21, Zikmund, Melka 4, Kinský 9, Kodyš, Mach. Trenér: Jindřich Svojanovský.

Klatovští záchranáři pojedou na MS a MEJ.