„Proti Karlovým Varům se holkám vůbec nedařilo střelecky prosadit, a tak nás domácí soupeřky pod vedením klatovské odchovankyně Barbory Holubové porazily poměrně vysokým rozdílem. V Lounech nás čekal slabší soupeř, ale střelecká puklice nad naším košem setrvávala," uvedl trenér pro klubový web.

Šimon Janoušek (vpravo) vyhrál turnaj v Litvě.
Šimon Janoušek vyhrál turnaj v Litvě, ve svém ročníku je evropskou čtyřkou

„Až v druhém poločase se dívky začaly trefovat i z delších vzdáleností. Díky lepší úspěšnosti jsme soupeře donutili utkání pouze dohrát bez myšlenek na vítězství. Toto vítězství nám zaručilo, že se nenecháme předběhnout Karlovými Vary, které by nás na skóré v případě naší porážky přeskočily," oddechl si Petr Volmut, kouč mladých basketbalistek BK Klatovy.

Západočešky již o víkendu čekají velice kvalitní zápasy v rámci finálové skupině celostátní ligy juniorek, kam se kromě nich probojovaly ještě pražské Nusle, Basket Ostrava, BSK TJ Jičín, Žabiny Brno B a Slovanka. První utkání sehrají Klatovanky v sobotu od 15 hodin doma proti Slovance, o den později přivítají opět na vlastní palubovce BSK TJ Jičín. Duely řídí Syrovátka se Šenkem.

Basketbalisté BK Klatovy do 17 let (na snímku hráči v bílých dresech) porazili na úvod finálové skupiny celostátní ligy U17 Brandýs nad Labem i Jižní Supy.
FOTO: Fantazie! Basketbalisté odšpuntovali finálovou skupinu dvěma výhrami