V prvním utkání proti záloze Tygrů se Západočeškám podařilo zvítězit těsně 58:55, přestože do zápasu šly pouze v šesti hráčkách a po prvním poločase vedly domácí basketbalistky celkem jasně 36:29. „Na začátku se naše utkání s domácím celkem BŠ Tygři Praha B pro nás nevyvíjelo vůbec dobře. Soupeřky se trefovaly s neuvěřitelnou přesností zpod koše i z dálky.

Do poločasu se nám podařilo rozdíl stáhnout, ale soupeřky nás potrestaly v posledních vteřinách precizní střelou z půlky a rozdíl tak navýšily na sedm bodů. V druhém poločase bylo vše v podobném rytmu, ale díky několika podařeným akcím z rychlého protiútoku jsme zápas obrátili v náš prospěch," hodnotil mač pro klubový web trenér Petr Volmut.

BK Klatovy (bílé dresy), ilustrační snímek.BK Klatovy (bílé dresy), ilustrační snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

Ve druhém utkání Klatovanky porazily vedoucí Nusle na jejich palubovce 62:47, když opanovaly všechny čtyři čtvrtiny. Navázaly tak proti nim na úspěšné utkání z domácího prostředí (80:55). „Ve druhém utkání jsme očekávali nejsilnějšího soupeře, který vede tabulku od naší první porážky v osmém zápase proti DBaK. Nicméně se nám podařilo hned od druhé čtvrtiny uchopit dění zápasu do svých rukou, i přes chvílemi poměrně zajímavé rozhodnutí obou sudí. Ve druhém poločase se holky několikrát trefily z dálky, což utvrdilo soupeře, že na nás bude tento den krátký," těšilo kouče klatovských basketbalistek.

Klatovské juniorky se v aktuální tabulce (po dvanácti odehraných zápasech) bodově dotáhly na vedoucí Nusle, které se na pozici lídra nachází jen díky lepšímu skóre. Nejbližší utkání čeká Klatovy v sobotu 13. ledna na palubovce Karlových Varů, o den později holky změří síly s domácím BA Tygřice Louny.

BK Klatovy do 17 let (červení), ilustrační snímek.
Juniorky dvakrát zvítězily, minižáci srazili Lokomotivu i Mariánky